Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості поетики творчості Джорджа Ґасконя

Особливості поетики творчості Джорджа Ґасконя

Назва:
Особливості поетики творчості Джорджа Ґасконя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,26 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка
Лілова олена Євгенівна
УДК: 821. 111 Ґ 7–1/3.07 “15”
Особливості поетики творчості
Джорджа Ґасконя
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії англійської мови Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, доцент
ТОРКУТ Наталія Миколаївна,
Запорізький державний університет,
провідний науковий співробітник наукової
лабораторії ренесансних студій.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
ДЕНИСОВА Тамара Наумівна,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка
НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат філологічних наук, доцент
Товстенко Оксана Олегівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра зарубіжної літератури, доцент.
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра зарубіжної літератури, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться "23" квітня 2003 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.178.02 в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м. Київ–1, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, 01001, м. Київ–1, вул. М.Грушевського, 4.
Автореферат розісланий "19" березня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гайнічеру О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Культура доби Відродження, позначена небувалим сплеском життєвого ентузіазму й нечуваним зростанням креативної енергії, з повним правом може вважатися своєрідним святом жвавого обміну інтелектуальними надбаннями та результатами духовних пошуків. Сама атмосфера, що панувала в ренесансній Європі, сприяла народженню нової особистості, яка мала різнобічні інтереси й була щедро наділена різноманітними талантами. Типовою ренесансною особистістю можна вважати англійського письменника-єлизаветинця Джорджа Ґасконя (1539(?)–1577), котрий, крім літературної діяльності, живопису й театрального мистецтва, займався військовою справою, брав участь у дипломатичних місіях і виконував особисті доручення королеви, пов’язані з організацією придворних свят.
Багатогранність Ґасконевого таланту найяскравіше проявилася у сфері художньої творчості. Просякнуті духом експериментаторства поетичні й прозові твори цього автора мали значний успіх у тогочасної читацької аудиторії, а його п’єси та імпрези, що ставилися на сценах університетських театрів та при дворі Єлизавети, користувалися популярністю в елітарних колах. За словами славнозвісного єлизаветинського сатирика і романіста Томаса Неша, “Ґасконь був першим, хто проклав стежку до тієї досконалості, якої згодом, вже після його смерті, спромоглися досягти наші найкращі поети” Цит. за: Muir K. Introduction to Elizabethan Literature. – New York, 1967. – p.11..
Ім’я Джорджа Ґасконя постійно згадується на сторінках сучасних антологій і науково-критичних видань, присвячених англійській ренесансній літературі, при цьому дослідники майже одностайно визнають його новаторство одразу в кількох жанрах (роман, літературно-критичний трактат, комедія, трагікомедія). Втім, будучи визнаним свого роду “передвісником славнозвісних”, таких, як евфуїст Джон Лілі чи майстер сонету Філіп Сідні, Джордж Ґасконь так і не був удостоєний належної уваги з боку науковців. І до сьогодні він залишається одним із найбільш недооцінених “men of letters” єлизаветинської доби.
Донині ані радянське, ані вітчизняне літературознавство не мало жодної спеціальної історико-літературної розвідки, присвяченої творчому доробку Дж.Ґасконя. Щоправда, дослідники неодноразово наголошували на тому, що без урахування літературних здобутків цього єлизаветинського “man of letters” наші уявлення про історико-літературний процес пізнього англійського Ренесансу приречені залишатися фрагментарними і неповними Див.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Особливості поетики творчості Джорджа Ґасконя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок