Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптична діагностика щільних квазістаціонарних потоків плазми і процесів їх взаємодії з поверхнею матеріалів

Оптична діагностика щільних квазістаціонарних потоків плазми і процесів їх взаємодії з поверхнею матеріалів

Назва:
Оптична діагностика щільних квазістаціонарних потоків плазми і процесів їх взаємодії з поверхнею матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ЦАРЕНКО Олександр Володимирович
УДК 533.9
Оптична діагностика щільних квазістаціонарних потоків плазми і процесів їх взаємодії з поверхнею матеріалів
01.04.08 – фізика плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Терьошин Володимир Іванович, Інститут фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, заступник директора.
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Жовтянський Віктор Андрійович, Інститут Газу НАН України, м. Київ, заступник директора, зав. відділом плазмових технологій.
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Толстолуцький Олександр Георгійович, Інститут фізики високих енергій і ядерної фізики Національного наукового центру „Харківський фізико-технічний інститут, провідний науковий співробітник.
Провідна установа: |
Науковий фізико-технологічний центр Міносвіти та НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться “4”листопада 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова 31, аудиторія 301.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077,
м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розіслано “3”жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________ Письменецький С. О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Генерація високоенергетичних щільних потоків плазми є однією з найважливіших проблем фізики плазми із-за широкого використання їх в різноманітних застосуваннях науки і техніки. Зокрема це стосується моделювання процесів впливу високоенергетичної замагніченої плазми на елементи диверторної системи ІТЕR впродовж так званої фази зриву струму та в інших аномальних режимах функціонування реактора-токамака. Різноманітні імпульсні та стаціонарні прискорювачі плазми вже широко застосовуються в технології для обробки та зміцнення матеріалів, для шарування поверхні тощо. Плазмові прискорювачі використовуються також в галузі космічних досліджень як електрореактивні двигуни. Значний інтерес становить їх застосування як потужних джерел нейтронного та світлового випромінювання. Серед різноманітних типів прискорювачів плазми особливе місце належить квазістаціонарним прискорювачам плазми (КСПП), що забезпечують генерацію потоків плазми з високими щільністю та енергетичними характеристиками впродовж тривалого проміжку часу.
Що стосується методів дослідження плазми КСПП, то перевага, безумовно, на боці безконтактних методів діагностики – спектроскопії та інтерферометрії. Оптична діагностика відкриває багато можливостей щодо отримання адекватної інформації про характеристики плазми. Досить відзначити, що оптичні методи виявляються єдиною діагностикою, що здатна вимірювати параметри плазми в діапазонах густини (1015ч1018) см-3 і температури (1?10) еВ (умови КСПП та модельних експериментів).
Отже, актуальність теми дисертаційної роботи обумовлена як необхідністю одержання адекватної інформації про фізику процесів прискорення плазми, так і з точки зору вивчення особливостей взаємодії прискорених плазмових потоків з поверхнями матеріалів.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційну роботу виконано в Інституті фізики плазми Національного наукового центру „Харківський фізико-технічний інститут” (ІФП ННЦ ХФТІ) у рамках досліджень, що проводилися за : Постановою Президії АН СРСР, ГКАЕ і Мінвузу СРСР № 164 від 29.11.82 р., Постановою ГКНТ СРСР № 396 від 26.07.83 р., Постановою Президії АН СРСР, ГКАЕ і Мінвузу СРСР № ГЦ 226 від 26.11.87 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Оптична діагностика щільних квазістаціонарних потоків плазми і процесів їх взаємодії з поверхнею матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок