Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНЬОВИДОВА МІНЛИВІСТЬ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ В ГЕОГРАФІЧНИХ КУЛЬТУРАХ ЗА ЦИТОЛОГІЧНИМИ ПОКАЗНИКАМИ

ВНУТРІШНЬОВИДОВА МІНЛИВІСТЬ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ В ГЕОГРАФІЧНИХ КУЛЬТУРАХ ЗА ЦИТОЛОГІЧНИМИ ПОКАЗНИКАМИ

Назва:
ВНУТРІШНЬОВИДОВА МІНЛИВІСТЬ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ В ГЕОГРАФІЧНИХ КУЛЬТУРАХ ЗА ЦИТОЛОГІЧНИМИ ПОКАЗНИКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ ОРДЕНА “ЗНАК ПОШАНИ” НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ТА АГРОЛІСОМЕЛІОРАЦІЇ ім. Г.М. ВИСОЦЬКОГО
ДЕШКО ЛІЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 630*165: 630*181.525: 674.032.475.442
ВНУТРІШНЬОВИДОВА МІНЛИВІСТЬ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ В ГЕОГРАФІЧНИХ КУЛЬТУРАХ ЗА ЦИТОЛОГІЧНИМИ ПОКАЗНИКАМИ
06.03.01 – лісові культури, селекція, насінництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському ордена "Знак Пошани" науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації імені Г.М.Висоцького Державного комітету лісового господарства України.
Науковий керівник Доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН
Патлай Ігор Миколайович
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, професор Криницький Григорій Томкович, Український державний лісотехнічний університет Міністерства освіти України, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри лісівництва.
Кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Яцик Роман Михайлович, Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака, заступник директора з наукової роботи, завідувач лабораторії селекції і насінництва.
Провідна установа
Центральний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 01.03.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.828.01 в Українському ордена "Знак Пошани" науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцькoго за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 86.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського ордена "Знак Пошани" науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 86.
Автореферат розісланий 27.01.2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гавриленко А.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Фундаментальні дослідження закономірностей внутрішньовидової мінливості та популяційної структури основних лісоутворюючих видів є науковою базою при вирішенні проблеми підвищення продуктивності лісів та поліпшення їх якісного складу, оскільки при цьому достатньо повно розкривається генетичний потенціал видів. Вивчення внутрішньовидової мінливості не тільки на фенотипічному, а й на інших біологічних рівнях -біохімічному, фізіологічному, цитологічному, генетичному - можуть кардинально змінити наші уявлення про поліморфізм деревних видів і раціональні методи їх селекції. У зв'язку з особливостями онтогенезу деревних видів багато дослідників робили спроби виявити біологічні маркери які були б пов'язані з показниками росту та стану дерев, але, на жаль, одержані результати дуже обмежені та суперечливі [Л.И. Гладкова, 1955; С.А. Мамаев, 1973; П.И. Молотков и др., 1980; Н.А. Кузьмина, 1980; В.Л. Черепнин, 1980; Т.П. Некрасова, 1983; Р.Г. Шеверножук, 1991; А.И. Чернодубов, 1998].
Актуальність теми. Вивчення внутрішньовидової мінливості сосни звичайної, однієї з головних лісоутворюючих порід України, має дуже важливе значення для виявлення, збереження та невиснажливого використання її біорізноманіття. Найстарішим та визнаним в лісовій селекції методом вивчення мінливості деревних порід є випробування їх у однорідних умовах росту в географічних культурах. Досить детально в географічних культурах вивчалися лісівничо-таксаційні, деякі анатомічні, фенологічні та інші показники [А.И.Ирошников, 1977; И.Н. Патлай, 1980; А.Е. Проказин, 1980; Г.Т.Криницький та інш., 1993; П.Т. Журова, 1995; Н.А. Кузьмина, 1997; О.І. Протасов, 1998 та інш.]. Також, треба відмітити, що майже усі дослідження стосуються тільки першого покоління [А.М. Шутяев, 1991]. Результати вивчення спадковості внутрішньовидової мінливості в географічних культурах дуже обмежені і стосуються лише лісівничо-таксаційних характеристик.
Вивчення мінливості на цитологічному рівні в географічних культурах сосни звичайної, до теперішнього часу, в Україні майже зовсім не провадилось.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВНУТРІШНЬОВИДОВА МІНЛИВІСТЬ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ В ГЕОГРАФІЧНИХ КУЛЬТУРАХ ЗА ЦИТОЛОГІЧНИМИ ПОКАЗНИКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок