Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ ЯКОСТІ ЗЕРНА ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ В ПРОЦЕСІ СЕЛЕКЦІЇ

УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ ЯКОСТІ ЗЕРНА ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ В ПРОЦЕСІ СЕЛЕКЦІЇ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ ЯКОСТІ ЗЕРНА ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ В ПРОЦЕСІ СЕЛЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,75 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНИЙ ІНСТИТУТ –
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР НАСІННЄЗНАВСТВА
ТА СОРТОВИВЧЕННЯ УААН
ЧЕРВОНІС МИХАЙЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 631.527:664.64.016
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ ЯКОСТІ
ЗЕРНА ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ В ПРОЦЕСІ СЕЛЕКЦІЇ
06.01.05 – селекція рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Селекційно-генетичному інституті – Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення УААН .
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
ПОПЕРЕЛЯ Федір Олександрович
Селекційно-генетичний інститут-
Національний центр насіннєзнавства і
сортовивчення УААН, завідувач відділу
генетичних основ селекції
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Орлюк Анатолій Павлович,
Інститут землеробства Південного регіону УААН,
завідувач відділу селекції
кандидат сільськогосподарських наук, старший
науковий співробітник
Панченко Іван Архипович,
Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва,
завідувач лабораторії якості зерна
Провідна установа: Миронівський інститут селекції пшениці ім.
В.М.Ремесла УААН
Захист дисертації відбудеться “ 18 ” червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.363.01. в Селекційно-генетично-му інституті - Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення УААН (65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Селекційно-генетичного інституту - Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення УААН (65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3).
Автореферат розісланий “ 18 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Січкар В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання якості зерна завжди актуальне на будь-якому етапі розвитку суспільства. Україна, як велика зернова держава, знаходиться на переломному етапі, який розпочався, коли ми вийшли на світовий ринок і зрозуміли, що наше зерно за якістю мало конкурентоспроможне. Саме тепер проблема якості зерна, як ніколи, стала домінуючою. Від якості зерна залежить його ціна на світовому ринку і рентабельність виробництва пшениці. Звичайно ж, якість пшеничного зерна має велике значення і для внутрішнього його споживання в Україні.
Велику роль у вирішенні проблеми якості зерна відіграє селекція. Створення сортів з самою високою генетично детермінованою якістю можливо лише при широкому використанні теоретичних розробок з питань визначення генетичної природи якості зерна й методичних розробок щодо системи її оцінки.
Селекція на даному етапі розвитку вимагає принципово нових методів визначення якості зерна і борошна, які б на фоні фенотипової мінливості своєчасно та об’єктивно віддзеркалювали генетично обумовлений рівень якості на всіх етапах селекції. Особливо гостра потреба у методах, які б дозволяли провести добір високоякісних форм на самих ранніх етапах селекційного процесу, при наявності невеликої кількості зерна. СГІ зараз є селекційною установою, яка за результатами оцінки седиментації, отриманими в період від жнив до посіву, вибраковує до 80 – 85 % генотипів.
Досить перспективним на ранніх етапах селекції є використання принципу оцінки якості зерна за генетичними формулами 14 контрольованих локусів, спроможних дати при гібридизації трансгресивні за якістю зерна генотипи. Саме такий підхід дозволив отримати генотипи пшениці, які за якістю зерна відповідають поняттю надсильної пшениці.
Вирішення важливої і складної проблеми, якою є якість зерна, вимагає продовження проведення теоретичних досліджень з цілої низки питань, починаючи від засвоєння існуючих в світі і розробки принципово нових методів та методик досліджень і закінчуючи з’ясуванням генетичної природи такої полігенної ознаки, як якість зерна.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках державної науково-технічної програми УААН “ Теоретичні основи селекції та насінництва сільськогосподарських культур” (№03.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ ЯКОСТІ ЗЕРНА ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ В ПРОЦЕСІ СЕЛЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок