Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРУШЕННЯ СЛИЗОВОЇ СЕКРЕЦІЇ В ШЛУНКУ ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛІЙ КИШЦІ У ЛIКВIДАТОРIВ НАСЛIДКIВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ: ПАТОМОРФОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА

ПОРУШЕННЯ СЛИЗОВОЇ СЕКРЕЦІЇ В ШЛУНКУ ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛІЙ КИШЦІ У ЛIКВIДАТОРIВ НАСЛIДКIВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ: ПАТОМОРФОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Назва:
ПОРУШЕННЯ СЛИЗОВОЇ СЕКРЕЦІЇ В ШЛУНКУ ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛІЙ КИШЦІ У ЛIКВIДАТОРIВ НАСЛIДКIВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ: ПАТОМОРФОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
КОЗЛОВА Тетяна Григорівна
УДК: 616.33 – 002.44: 614.86
ПОРУШЕННЯ СЛИЗОВОЇ СЕКРЕЦІЇ В ШЛУНКУ ТА
ДВАНАДЦЯТИПАЛІЙ КИШЦІ У ЛIКВIДАТОРIВ НАСЛIДКIВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ:
ПАТОМОРФОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
14.03.02 – Патологічна анатомія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті екологічної патології людини (м.Київ)
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Терещенко Валентина Павлівна,
Інститут екологічної патології людини (м.Київ), директор
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Поспішіль Юрій Олексійович,
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького МОЗ України,
завідувач кафедри патологічної анатомії
доктор медичних наук, професор Шлопов Валерій Генадійович,
Донецький державний медичний університет імені М. Горького МОЗ України,
завідувач відділу патоморфології Центральної науково-дослідної лабораторії
Провідна установа: Харківський державний медичний універститет МОЗ України,
кафедра патологічної анатомії
Захист дисертації відбудеться “_28_”___січня ________2004 р. о ___10___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03 при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України (79010, м.Львів, вул. Пекарська, 69)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (79000, м.Львів, вул. Січових Стрільців, 6)
Автореферат розісланий “_23_”__грудня_______ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.М.Федорів
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Вплив зовнішнього опромінення та аліментарне надходження радіонуклідів – суттєві компоненти комплексної дії “чорнобильського чинника” – зумовили не лише почастішання захворювань шлунково-кишкового тракту, зокрема хронічного гастриту та пептичної виразки дванадцятипалої кишки, а й трансформацію їх звичного перебігу в осіб, які постраждали у зв’язку з аварією на Чорнобильській АЕС: ліквідаторів її наслідків, мешканців забруднених радіонуклідами територій. Виникла потреба аналізу та пояснення причин і механізмів зареєстрованого патоморфозу захворювань, якому має відповідати певний морфологічний субстрат. Порушення секреторної діяльності мукоцитів та хімічного складу слизу неминуче впливають на стан захисту шлунка і дванадцятипалої кишки і можуть фундувати морфогенетичні відмінності недуг у вищевказаних когорт пацієнтів.
Натепер існує інформаційна “прогалина” – невизначеність сутності трансформацій слизової секреції у шлунку і дванадцятипалій кишці в учасників післяаварійних робіт у зоні ЧАЕС. Водночас імовірно саме ці зміни загалом результувались найпоширенішою на сьогодні у даного контингенту патологією – пептичною виразкою дванадцятипалої кишки, поєднаною з хронічним гастритом. Нами реалізована відмінна від попередніх розробок (Самусєва О.С., 1999; Дегтярьова Л.В., 1996-2003) скерованість наукового пошуку – поглиблене вивчення загальнопатологічних феноменів (свідчень і механізмів порушень слизової секреції) з використанням індукованого перебігу хвороб як своєрідної патогенетичної “моделі”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації затверджена на спільному засіданні Інституту екологічної патології людини та РПК “Патологічна анатомія” МОЗ і АМН України від 24.10.2001 року, протокол № 2. Робота є фрагментом наукової програми Інституту екологічної патології людини “Структурне підгрунтя патоморфозу захворювань у осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року” (№ державної реєстрації 01974007676) і науково-дослідної роботи під егідою Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської аварії (№ державної реєстрації 0199U004144).
Мета роботи – верифікувати морфо-(пато-)генетично значущі порушення слизової секреції у шлунку та дванадцятипалій кишці при їх найпоширенішій патології в учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОРУШЕННЯ СЛИЗОВОЇ СЕКРЕЦІЇ В ШЛУНКУ ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛІЙ КИШЦІ У ЛIКВIДАТОРIВ НАСЛIДКIВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ: ПАТОМОРФОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок