Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

МЕХАНІЗМИ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,22 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Міністерство освіти і науки України
Донецький національний університет
Садєков Алімжан Абдуллович
УДК 658.012.32:504
МЕХАНІЗМИ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО
УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Донецькому державному університеті економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановського на кафедрі економіки підприємства
Науковий консультант доктор економічних наук, професор Александров Іван Олександрович, Інститут економіки промисловості НАН України, завідувач сектору проблем еколого-економічних досліджень (м. Донецьк)
Офіційні опоненти член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Буркинський Борис Володимирович, Інститут проблем ринку й еколого-економічних досліджень НАН України, директор інституту (м. Одеса)
доктор економічних наук, професор Данилишин Богдан Михайлович, Рада з вивчення продуктивних сил України НАН України, заступник голови Ради з наукової роботи (м. Київ)
доктор економічних наук, професор Аптекар Савелій Семенович, радник президента АТЗТ “Данко” (м. Донецьк)
Провідна установа
Інститут регіональних досліджень НАН України (м. Львів)
Захист дисертації відбудеться 29 січня 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а (8 навч. корпус), ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
 
Автореферат розіслано 27 грудня 2002 р.
 
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Досягнення екологічно сталого економічного зростання, проголошене Конференцією ООН у 1992 р., диктує необхідність формування систем еколого-економічного управління на рівні підприємств як суб'єктів господарювання. Це вимагає внесення кардинальних змін у теорію і практику управління підприємством. Провідним напрямком цих перетворень є перехід від традиційного “техногенного” підходу до управління до нового, який запобігає шкідливому впливу на довкілля. Для вирішення цієї проблеми на мікрорівні повинні бути створені системи і специфічні механізми еколого-економічного управління.
Особливо актуальним є питання формування еколого-економічного управління для підприємств України, де прагнення забезпечити високі темпи економічного зростання сполучено з підвищенням його природоємності. Показники динаміки екологічності ВВП України за 1990-2000 рр. свідчать про “несталість” ВВП: незважаючи на зниження ВВП за цей період, у розрахунку на 1 млн грн. ВВП рівень викидів шкідливих речовин не знизився, рівень утворення токсичних відходів збільшився на 50 %, скидання забруднених стічних вод – в 2,45 разів. До найбільш екологічно напружених регіонів України належить Донецька область. За результатами 2000 р. щільність викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел склала майже 60 т. на 1 км2, що в 8,7 разів більше, ніж у середньому по Україні. Для України ситуація загострюється ще і тим, що економічні реформи не відбивають усю складність цих процесів і в умовах системної економічної кризи відсувають нові екологічні проблеми на периферію суспільної свідомості. Це свідчить про те, що вирішення питань раціонального природокористування, охорони навколишнього середовища й екологічної безпеки суттєво впливає на параметри економічної динаміки.
Традиційно при вирішенні екологічних проблем основна увага приділялася технічним і технологічним аспектам. На сучасному ж етапі науково-технічного прогресу поряд з підвищенням екологічних вимог до технологій виробництва управління виходить на перший план і стає вирішальним фактором економіки, що визначає її подальший ефективний розвиток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок