Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ АКЦЕНТУАЦІЙ ХАРАКТЕРУ ОСОБИСТОСТІ НА АГРЕСИВНІСТЬ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

ВПЛИВ АКЦЕНТУАЦІЙ ХАРАКТЕРУ ОСОБИСТОСТІ НА АГРЕСИВНІСТЬ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

Назва:
ВПЛИВ АКЦЕНТУАЦІЙ ХАРАКТЕРУ ОСОБИСТОСТІ НА АГРЕСИВНІСТЬ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,41 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
ЗАПУХЛЯК Олег Зіновійович
УДК 159.923.3+37.015.3
ВПЛИВ АКЦЕНТУАЦІЙ ХАРАКТЕРУ ОСОБИСТОСТІ
НА АГРЕСИВНІСТЬ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
19.00.07 – “Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор Москалець Віктор Петрович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
кафедра загальної та експериментальної психології,
завідувач кафедри.
 
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Савчин Мирослав Васильович, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, кафедра психології, завідувач кафедри;
кандидат психологічних наук Малиш Ніна Власіївна, Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича, кафедра психології, доцент кафедри.
Провідна установа: Інститут психології імені Г. С. Костюка, лабораторія психології особистості імені П. Р. Чамати, Академія педагогічних наук України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 ” жовтня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розісланий “ 21 ” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук Журавльов В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В останні роки кількість агресивних дій, вчинених неповнолітніми, помітно зросла в багатьох країнах світу. Так, Т.Боулбі пише, що більша половина усіх засуджених судами у США за скоєння злочинів ще не досягли 21 річного віку, а серед підлітків, молодших за 14 років, правопорушники складають приблизно одну шосту. В Росії, починаючи з кінця 80-х років фіксується значний приріст злочинності взагалі і підліткової зокрема. Серед усіх видів скоєних злочинів “особливо тяжкі” і “тяжкі” притаманні саме цій групі злочинців у порівнянні з усіма іншими. В Україні також спостерігається стійка тенденція до погіршення криміногенної ситуації в підлітковому середовищі. Так, відсоток неповнолітніх правопорушників відносно загального їх числа станом на 2005 рік складав 22,4%. Притім, на фоні зменшення рівня дрібних злочинів, скоєних неповнолітніми, зростає рівень “важких” і “особливо важких”, істотним моментом яких є жорстокі прояви агресії.
Причини такого зростання злочинності неповнолітніх загалом і пов’язаних агресією зокрема, є досить складний, поліфакторний феноменомен. Але слід звернути особливу увагу на те, що значна кількість підлітків, котрі вчинили різного роду жорстокі агресивні дії, характеризуються оточуючими як цілком звичайні і нормальні діти. Наприклад, масові вбивства у США (в Арканзасі у 1998 році, у Флориді в 1999р. та ін.), шокували оточуючих не тільки своєю жорстокістю, але і тим що усі вони здійснені підлітками, котрі вважались цілком нормальними. Виникає припущення, що це може бути дією якогось латентного фактора у психіці підлітка, вірогідно - акцентуацій характеру.
Проблема агресії є однією з найбільш гострих та актуальних і на фундаментально-теоретичному і на прикладному рівнях досліджень психологів різних шкіл та напрямів (Р. Ардрі, А. Бандура, А. Х. Басс, Л. Берковіц, Р. А. Берон, Д. Долорд, Д. Зільман, К. Лоренц, Н. Е. Міллер, Д. Тедеші, Р. Фельсон, С. Фешбах, З. Фрейд та ін.). Розробці практичної сторони агресії у підлітковому періоді присвячені праці ряду зарубіжних і вітчизняних науковців (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ АКЦЕНТУАЦІЙ ХАРАКТЕРУ ОСОБИСТОСТІ НА АГРЕСИВНІСТЬ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок