Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні детермінанти професійного стресу у представників професії типу “людина – людина”

Психологічні детермінанти професійного стресу у представників професії типу “людина – людина”

Назва:
Психологічні детермінанти професійного стресу у представників професії типу “людина – людина”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Кириленко Олександра Анатоліївна
УДК 159.942.5.02.176
Психологічні детермінанти професійного стресу у представників професії типу “людина – людина”
19.00.03 – психологія праці, інженерна психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата психологічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор Трофімов Юрій Леонідович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри загальної та інженерної психології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Горго Юрій Павлович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник лабораторії фізіологічної кібернетики і психофізіології;
кандидата психологічних наук, доцент Осьодло ВасильІлліч, Національна академія оборони України, м. Київ, начальник кафедри інформаційно-пропагандистського забезпечення та військової журналістики.
Провідна установа: Інститут педагогіки та психології професійного світи АПН України, м. Київ.
Захист відбудеться 22 березня 2007 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.26 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 01033, Київ, вул. Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 01033, Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 20 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Юрчинська Г.К.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження.
Сучасні економічні й соціально-політичні перетворення, які відбуваються у нашому суспільстві, збільшують кількість стресогенних факторів, що впливають на професійну діяльність людини і, в соціономічних професіях, зокрема. Актуальність вивчення професійного стресу в професіях типу “людина-людина” пов’язана з ростом кількості даних професій в постіндустріальному суспільстві, а також з інтелектуальними та емоційними навантаженнями, яким піддають себе спеціалісти в сучасних умовах конкуренції на ринку праці в Україні, що приводить до виникнення стресу в професії, який впливає на ефективність діяльності спеціаліста.
Вибраний аспект дослідження пов’язується з розв’язанням такої науково-прикладної задачі психології праці як вивчення станів людини в трудовій діяльності, встановленні на цій основі закономірностей впливу факторів на виникнення і розвиток професійного стресу в системі “суб’єкт праці – професійне середовище”, що може визначати міру працездатності професійної надійності, професійного здоров’я професіонала.
Проблеми стресу в професійній діяльності з кінця ХХ століття активно вивчались в психології в самих різноманітних аспектах: причини виникнення, стадії розвитку, наслідки, управління та ін. (В.А.Бодров, М.Борневассер, Н.Є.Водоп’янова, Л.А.Кітаєв-Смик, Р.Лазарус, А.Б.Леонова, К.Маслач, Г.С.Нікіфоров, А.Пельцман, Г.Сельє та ін.).
В українській психологічній науці – це аспекти регуляції стану в екстремальних умовах (Ю.П.Горго, М.С.Корольчук, А.Ф.Косенко, В.М.Крайнюк, В.О.Моляко, Е.Л.Носенко, В.І.Осьодло, О.І.Тимченко, С.І.Яковенко та ін.), аспекти професійної кризи, професійної деформації, професійного вигорання, професійного стресу (О.І.Богучарова, І.В.Бринза, Н.М.Булатевич, Л.М.Карамушка, В.С.Медведєв, В.Л.Паньковець, О.П.Саннікова та ін).
На сьогодні в психологічній літературі, загалом, визначено основні підходи до вивчення професійного стресу, виділені напрями його вивчення (В.А.Бодров, Т.Кокс, А.Б.Леонова, Г.С.Нікіфоров та ін.). Проте, серед мало досліджених проблем даної тематики залишаються питання про особливості детермінації професійного стресу, його регуляції в конкретній професії, що вимагає свого наукового розв’язання.
Так, недостатньо повно розроблена проблема створення системи детермінант професійного стресу, визначення ваги їх впливу на розвиток стресу, його рівня, особливостей його проявів, зв’язку зі способами подолання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Психологічні детермінанти професійного стресу у представників професії типу “людина – людина”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок