Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ДЕТАЛЕЙ З ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ ПЛАЗМОВИМИ ПОКРИТТЯМИ

ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ДЕТАЛЕЙ З ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ ПЛАЗМОВИМИ ПОКРИТТЯМИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ДЕТАЛЕЙ З ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ ПЛАЗМОВИМИ ПОКРИТТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Хімко Андрій Миколайович
УДК 629.735.025.1: 669.018.2
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ДЕТАЛЕЙ З ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ ПЛАЗМОВИМИ ПОКРИТТЯМИ
Спеціальність 05.02.04 – тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному авіаційному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Краля Віталій Олексійович
Національний авіаційний університет
Міністерства освіти і науки України,
м. Київ, доцент кафедри технологій
відновлення авіаційної техніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кравець Іван Андрійович
Національна академія оборони України
Міністерства оборони України, м. Київ,
професор кафедри логістики
доктор технічних наук, професор
Шевеля Валерій Васильович
Хмельницький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
м. Хмельницький, професор кафедри фізики
Захист відбудеться «15» травня 2008 року о «15» годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.06 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова 1, корпус 1, ауд. 1-002
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова 1, корпус 8
Автореферат розіслано « » квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.Ю. Корчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення високих показників зносостійкості та рівня міцності контактуючих деталей – один з вирішальних факторів підвищення надійності і ресурсу сучасних машин. Статистика свідчить, що близько 80несправностей у роботі машин виникає внаслідок зносу і руйнування поверхонь тертя деталей машин. Для авіаційної техніки, як показав аналіз, втрата працездатності деталей в вузлах тертя, найчастіше спричиняється розвитком фретинг-корозії.
У сучасному машинобудуванні та авіабудуванні дедалі ширше застосовують титанові сплави. З титанових сплавів виготовляють одні з найбільш відповідальних деталей, такі як рейки випуску-збирання закрилків, деталі шасі, диски турбін двигунів, вхідні лопатки газотурбінних двигунів та ін. Більшість цих деталей працюють на вигин, крутіння, зношування. Але, як відомо, титан і його сплави мають незадовільні характеристики щодо зносостійкості.
До найбільш поширених і дорогих деталей сучасних пасажирських і транспортних літаків належать рейки механізації крила. У процесі експлуатації на бігових доріжках рейок, у місцях зупинки роликів утворюються зноси, класифіковані як фретинг-корозія, глибина яких уже до першого ремонту може перевищувати граничнодопустиме значення. Внаслідок цього збільшується вібрація крила під час таких відповідальних етапів польоту, як зліт та посадка, в зв'язку з чим виникає потреба у заміні рейки. Відмова або затримка в роботі випуску-збирання закрилків і передкрилків може призвести до надзвичайних наслідків.
Заміна пошкоджених рейок під час ремонту зумовлює великі матеріальні витрати на закупівлю запасних частин. У зв'язку з цим потрібно, з одного боку, підвищити зносостійкість робочих поверхонь рейок у процесі виготовлення, з другого боку – розробити технологію їх відновлення. На сьогодні ця проблема залишається не вирішеною, зокрема пошуку найбільш дешевого й оптимального шляху відновлення рейок.
Слід зазначити, що резерви підвищення зносостійкості мають свою межу і цілком виключити знос не можливо, тому важливе значення має розроблення технології відновлення рейок механізації крила літаків.
На закономірність розвитку фретинг-корозії впливає чимало факторів – амплітуда переміщення, питоме навантаження, частота коливання, форма контакту сполучених деталей та ін. Зміна цих факторів приводить до зміни процесів в контакті тертя, що виявляється в характері пошкодження поверхонь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ДЕТАЛЕЙ З ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ ПЛАЗМОВИМИ ПОКРИТТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок