Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> еКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ВИВЧЕННЯ ФАРМАКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НОВОГО ПОХІДНОГО ТІАЗОЛІДИНУ ПРИ ГІПОКСИЧНОМУ СИНДРОМІ

еКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ВИВЧЕННЯ ФАРМАКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НОВОГО ПОХІДНОГО ТІАЗОЛІДИНУ ПРИ ГІПОКСИЧНОМУ СИНДРОМІ

Назва:
еКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ВИВЧЕННЯ ФАРМАКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НОВОГО ПОХІДНОГО ТІАЗОЛІДИНУ ПРИ ГІПОКСИЧНОМУ СИНДРОМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТКАЧЕНКО Євгенія Василівна
УДК 615.277.3:612.273.2:616
еКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ВИВЧЕННЯ ФАРМАКОЛОГІЧНОЇ
ЕФЕКТИВНОСТІ НОВОГО ПОХІДНОГО ТІАЗОЛІДИНУ
ПРИ ГІПОКСИЧНОМУ СИНДРОМІ
14.03.05 – фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в | Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України ЛУК’ЯНЧУК Віктор Дмитрович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри фармакології.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор, завідуюча лабораторією біохімічної фармакології ДП “Державного наукового центру лікарських засобів” МЗ України МАСЛОВА Наталія Федорівна
доктор медичних наук, професор КИРИЧОК Люд-мила Трохимівна, Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри фармакології з медичною рецептурою
Провідна установа: | Національний медичний університет ім. О.О. Бого-мольця, кафедра фармакології з курсом клінічної фармакології.
Захист дисертації відбудеться “20”квітня 2007р. о 1000 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради при Національному фармацевтичному університеті МОЗ України за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету МОЗ України за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера,4.
Автореферат розісланий “___ березня 2007р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Д 64.605.01,
доктор біологічних наук,
професор | Малоштан Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. За останнє десятиріччя в Україні різко зросла кількість природних та техногенних, у т.ч. виробничих аварій і катастроф у різних галузях промисловості, особливо у вугільній. Це призводить не тільки до економічних та соціальних, але й значних медичних проблем надання ефективної першої допомоги постраждалим (С.И. Азаров, О.В. Святун, 2003, И. Сахань, 2002, В.Г.Климовицкий и соавт., 2002). Дана проблема є особливо актуальною для крупного промислового регіону Донбасу, де вугільні шахти складають значну частину всієї промисловості: 218 глибоких шахт, 114 з яких є вибухонебезпечними (Г.А. Можаев и соавт., 1995). Затяжна економічна криза у вугільній галузі, особливо в питаннях удосконалення систем безпеки та оновлення обладнання, а також вихід на глибокі горизонти, ускладнення гірсько-геологічних умов (температура в забої від 35 до 50С, зниження концентрації кисню у повітрі, що вдихується до 12 об. %, подовження середньої глибини розробки шахт до 1 км, рухливість вугільних пластів, безпечність раптового викиду метану та самозапалювання вугільного пилу, підвищене виділення рудничних газів призводять до зростання кількості підземних аварій, при яких гірняки опиняються, як правило, в умовах гіпоксії замкнутого простору (ГЗП) (М. Мірошніченко, 2005, В.Ю. Ніколенко та співавт., 2005).
За останні 10 років на шахтах України загинуло 3,5 тисячі гірняків (В. Панов, 2005). Згідно даних Державного департаменту промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду МНС коефіцієнт загибелі шахтарів на 1 млн. тон видобутого в Україні вугілля складає 2,7-5,2, в той час як у Росії він дорівнює 1,1, а в США – 0,03 (В. Панов, 2005, А. Крамаренко, 2000). Встановлено, що підвищення температури робочої зони на кожен 1С понад припустимих границь знижує продуктивність праці шахтарів у середньому на 6% (С. Попова,1997).
Таким чином, зростаюча кількість аварій та катастроф у глибоких вугільних шахтах, що виникають в умовах миттєвопрогресуючої ГЗП, є однією з найбільш важливих соціально-економічних та медичних проблем, що потребують невідкладного вирішення.
Раніше проведеними дослідженнями в лабораторії кафедри фармакології Луганського державного медичного університету (ЛугДМУ) Савченковою Л.В. (1999 р.), Сергеєвим С.Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: еКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ВИВЧЕННЯ ФАРМАКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НОВОГО ПОХІДНОГО ТІАЗОЛІДИНУ ПРИ ГІПОКСИЧНОМУ СИНДРОМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок