Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність дії попередників, добрив і способів основного обробітку ґрунту на урожайність озимої пшениці в сівозмінах південно-західного Степу

Ефективність дії попередників, добрив і способів основного обробітку ґрунту на урожайність озимої пшениці в сівозмінах південно-західного Степу

Назва:
Ефективність дії попередників, добрив і способів основного обробітку ґрунту на урожайність озимої пшениці в сівозмінах південно-західного Степу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,04 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КІРЧУК ІЛЛЯ СТЕПАНОВИЧ
УДК 633.11:631.55.631.582
Ефективність дії попередників, добрив і способів основного обробітку ґрунту на урожайність озимої пшениці в сівозмінах південно-західного Степу
06.01.01 загальне землеробство
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Днiпропетровськ, 2003


Дисертацю рукопис.
Робота виконана в Iнституті зернового господарства Укрансько академ аграрних наук протягом 1996-2001рр.
Науковий кервник - доктор сльськогосподарських наук, професор, академік УААН, Лебдь вген Макарович, Iнститут зернового господарства УААН, директор.
Офцйн опоненти - доктор сльськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Будьоний Юрій Васильович, Харківський державний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, завідуючий кафедрою землеробства.
доктор сльськогосподарських наук, професор Храмцов Леонід Іванович, Дніпропетровський державний аграрний університет, завідуючий кафедрою рослинництва.
Провдна установа: - Інститут землеробства УААН, відділ землеробства та родючості грунтів, смт. Чабани
Захист дисертації відбудеться " 5 " грудня 2003 року о 10 годин на засданн спецалзовано вчено ради в Днпропетровському державному аграрному унверситет за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, 27, вул Ворошилова, 25, корпус 1, конференцзал (ауд. 342).
З дисертацю можна ознайомитись у бблотец Днпропетровського державного аграрного унверситету за адресою 49600, м. Дніпропетровськ, 27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розслано 04.11.2003 року.
Вчений секретар
спецалзовано вчено ради Мицик О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання землеробства і удобреності озимої пшениці після різних культур в умовах південно-західних районів Степу України досліджувались і раніше. В той же час, чутливість цієї культури до окремих видів добрив та їх сполучень залежно від попереднього рівня удобреності ґрунту у сівозміні досліджені ще недостатньо. На думку багатьох дослідників, оцінка доз, сполучень і форм добрив при тривалому застосуванні, як правило, буває іншою, ніж у загальноприйнятих рекомендаціях, які основані, головним чином, на результатах короткотривалих дослідів.
У зв'язку з цим, для умов південно-західної частини степової зони України актуальною задачею є більш глибоке вивчення попередників озимої пшениці, а також агротехнічних прийомів підвищення їх ефективності шляхом застосування мінеральних та органічних добрив. Дуже важливим на сьогодні і в перспективі є пошук шляхів зменшення негативної дії і післядії підвищених норм мінеральних добрив без зниження урожайності цієї культури за рахунок застосування замість них органічних добрив.
Стан дослідженості питань дії попередніх культур, норм добрив і способів основного обробітку ґрунту в системі біологічного землеробства не дозволяє повно обґрунтувати їх комплексну дію на елементи родючості і продуктивність озимої пшениці, оскільки їх дослідження у ряді наукових установ проводилось, як правило, у дослідах, не пов'язаних з сівозмінами. Внаслідок чого не враховувалась післядія і взаємодія різних доз органічних та мінеральних добрив, які вносились у попередні роки, попередників і тривалого застосування певних способів обробітку ґрунту. Не достатньо вивчені тут і питання інших засобів хімізації, які застосовувались у помірних дозах, що є дуже важливим фактором у системі біологізації землеробства взагалі і при вирощуванні озимої пшениці зокрема.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослiдження складовою частиною тематичного плану вiддiлу землеробства Iнституту зернового господарства УААН (номер державної рестрацi - UA0100079Р).
Мета та завдання дослiджень. Основною метою досліджень було з'ясувати ефективність помірних і підвищених доз мінеральних добрив у посівах озимої пшениці на фоні щорічного внесення під всі культури сівозміни, а також гною, що застосовувався у сівозміні один раз або двічі за ротацію. Ці питання вивчались на фоні двох основних типів обробітків ґрунту - полицевого і безполицевого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Ефективність дії попередників, добрив і способів основного обробітку ґрунту на урожайність озимої пшениці в сівозмінах південно-західного Степу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок