Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ІМУННОЇ ТА ГЕПАТОБІЛІАРНОЇ СИСТЕМ У ДІТЕЙ З АТОПІЧНИМ ДЕРМАТИТОМ І КОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ МЕТОДОМ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ

СТАН ІМУННОЇ ТА ГЕПАТОБІЛІАРНОЇ СИСТЕМ У ДІТЕЙ З АТОПІЧНИМ ДЕРМАТИТОМ І КОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ МЕТОДОМ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ

Назва:
СТАН ІМУННОЇ ТА ГЕПАТОБІЛІАРНОЇ СИСТЕМ У ДІТЕЙ З АТОПІЧНИМ ДЕРМАТИТОМ І КОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ МЕТОДОМ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,18 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
П'ЯТНИЦЬКИЙ ЮРІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 616.36+616.361/.366]-074:543.866:612.017.1:616.5-002-053.2
СТАН ІМУННОЇ ТА ГЕПАТОБІЛІАРНОЇ СИСТЕМ У ДІТЕЙ З АТОПІЧНИМ ДЕРМАТИТОМ І КОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ МЕТОДОМ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ
Спеціальність 14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі педіатрії №1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор ТЯЖКА Олександра Василівна,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри педіатрії №1.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор ЛАСИЦЯ Ольга Іларіонівна,
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
завідувач кафедри педіатрії №1;
доктор медичних наук, професор ВОЛОСОВЕЦЬ Олександр Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри педіатрії №2.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м. Київ), відділ харчування здорової та хворої дитини.
Захист відбудеться “30” травня 2002 року о “14”годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України (01004, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 13).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (01004, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 13).
Автореферат розіслано “13”квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Атопічний дерматит (АД) є однією з актуальних проблем педіатрії у зв'язку з його поширеністю серед дітей, досить важкими проявами, що впливають на стан здоров'я та обумовлюють психологічну дезадаптацію дітей внаслідок дефекту шкіри та відчуття свербежу, тривалого знаходження на гіпоалергенних дієтах.
Поширеність АД серед дітей 6-7 років у м. Київ становила 7,3%; 13-14 років - 6,7% (Акопян А.З., 1999). Щорічно зростає кількість хворих із уперше встановленим діагнозом АД, у сучасних умовах спостерігається більш важкий перебіг дерматозу, особливо в ранньому дитячому віці (Торопова Н.П., 1998; Бережний В.В., Ласиця О.І., 2001; Larsen F.S., 1996; Branch D. R. 1999; Wuthrich B. 1999).
Незважаючи на прогрес сучасної науки і велику увагу дослідників усього світу до проблеми алергодерматозів, ще відсутня завершена та переконлива концепція патогенезу АД, яка би дозволила розробити ефективну тактику профілактики та лікування цього захворювання (Торопова Н.П., 1998; Boguniewicz M., 1997; Wuthrich B., 1999). В сучасній літературі не представлено імунологічної характеристики хворих з різними формами АД та на донозологічному етапі алергодерматозу в порівняльному та диференціально-діагностичному аспектах, недостатньо охарактеризований стан місцевого імунітету у дітей з даною патологією залежно від наявності вогнищ хронічної інфекції в носоглотці, порушень біоценозу ротоглотки. Відсутні роботи, в яких би висвітлювалися кореляційні зв'язки між імунологічними показниками та індексом тяжкості захворювання SCORAD (scoring of atopic dermatitis – шкала атопічного дерматиту).
На сьогодні чітко не визначений характер порушень гепатобіліарної системи у дітей з АД та його взаємозв'язок з тяжкістю проявів захворювання. Не розкриті кореляційні зв'язки між індексом тяжкості АД SCORAD та біохімічними показниками, які характеризують функціональний стан гепатобіліарної системи, зовнішньо-секреторну функцію підшлункової залози, що могло би мати теоретичне та практичне значення задля створення нових патогенетично обґрунтованих схем лікування АД.
Проблема адекватної ефективної терапії АД залишається відкритою у зв'язку зі складним, недостатньо вивченим етіопатогенезом цього захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАН ІМУННОЇ ТА ГЕПАТОБІЛІАРНОЇ СИСТЕМ У ДІТЕЙ З АТОПІЧНИМ ДЕРМАТИТОМ І КОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ МЕТОДОМ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок