Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛЮМОСИЛІКАТНІ І КРЕМНЕЗЕМисті ВОГНЕТРИВКІ БЕТОНИ З ПІДВИЩЕНИМИ ТЕРМОМЕХАНІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

АЛЮМОСИЛІКАТНІ І КРЕМНЕЗЕМисті ВОГНЕТРИВКІ БЕТОНИ З ПІДВИЩЕНИМИ ТЕРМОМЕХАНІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

Назва:
АЛЮМОСИЛІКАТНІ І КРЕМНЕЗЕМисті ВОГНЕТРИВКІ БЕТОНИ З ПІДВИЩЕНИМИ ТЕРМОМЕХАНІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНБАСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Деркач Михайло Васильович
УДК 666. 974.2.
АЛЮМОСИЛІКАТНІ І КРЕМНЕЗЕМисті ВОГНЕТРИВКІ БЕТОНИ З ПІДВИЩЕНИМИ ТЕРМОМЕХАНІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
05.23.05. - Будівельні матеріали та вироби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Макіївка - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі технологій будівельних матеріалів, виробів і автомобільних доріг Донбаської державної академії будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук Єфремов Олександр Миколайович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури, доцент кафедри технологій будівельних матеріалів, виробів і автомобільних доріг.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Вировий Валерій Миколайович, Одеська державна академія будівництва і архітектури, завідувач кафедри “Виробництво будівельних виробів і конструкцій”;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Попов Володимир Васильович, Донецький ПромбудНДІпроект корпорації “Укрбуд”, завідувач відділу будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
Провідна установа: | Придніпровська державна академія будівництва і архітектури (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України (кафедра технології бетонів та в’яжучих).
Захист дисертації відбудеться “ 28 ” лютого 2002 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.085.01 Донбаської державної академії будівництва і архітектури (Україна, 86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2, навчальний корпус №І, зала засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донбаської державної академії будівництва і архітектури (Україна, 86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2).
Автореферат розісланий “ 26 ” січня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент |
Югов А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Швидке зростання виробництва вогнетривких бетонів - одне з фундаментальних досягнень в галузі вогнетривких матеріалів за останні 40 років. У порівнянні з випалювальними штучними виробами вогнетривкі бетони дозволяють: у 1,5-2 рази скоротити витрату палива, у 3-4 рази зменшити трудовитрати, у 1,3-2 рази збільшити стійкість футеровки промислових теплоагрегатів унаслідок зменшення термонапружень.
В'яжучі у вогнетривких бетонах містять, як правило, сторонні по відношенню до заповнювачів оксиди-плавні, що знижують термомеханічні властивості бетонів у порівнянні із заповнювачами. У зв'язку з цим одним з основних напрямків сучасної технології є розробка вогнетривких низькоцементних бетонів із мікронаповнювачами, що інтенсифікують утворення керамічної зв’язки і нейтралізують вплив плавнів при високих температурах.
У вітчизняній промисловості широко використовуються алюмосилікатні і кремнеземисті вогнетривкі бетони, серед яких одне з перших місць належить композиціям на основі рідкого скла. Недоліком відомих рідкоскляних в'яжучих є те, що застосовувані в них отверджувачі є сильними плавнями стосовно вогнетривких наповнювачів і заповнювачів. Тому розробка в'яжучих на основі рідкого скла або його аналогів з отверджувачами, що не містять плавнів по підношенню до алюмосилікатів і кремнезему, буде сприяти підвищенню термомеханічних властивостей і довговічності вогнетривких бетонів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні дослідження теоретичного і прикладного характеру були виконані у відповідності до державної науково-дослідної теми № 0100U000930 “Встановлення закономірностей модифікування поверхневих властивостей мінеральних дисперсій за допомогою речовин органічного складу з метою удосконалення структури будівельних матеріалів і виробів конгломератного типу” (замовник - Міністерство освіти і науки України, 2000 - 2002 р.р.), а також кафедральної науково-дослідної теми К-2-5-96 “Композиційні будівельні матеріали підвищеної довговічності на основі відходів промисловості й енергозберігаючі технології їх виробництва”, що відповідає пріоритетному напрямку розвитку науки і техніки в Україні “Екологічно чиста енергетика й енергозберігаючі технології”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АЛЮМОСИЛІКАТНІ І КРЕМНЕЗЕМисті ВОГНЕТРИВКІ БЕТОНИ З ПІДВИЩЕНИМИ ТЕРМОМЕХАНІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок