Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади

Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади

Назва:
Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,43 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
АНДРІЙКО ОЛЬГА ФЕДОРІВНА
УДК 342.9
Організаційно-правові проблеми державного контролю
у сфері виконавчої влади
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління;
адміністративне право і процес; фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Київ – 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави і права ім.В.М.Корецького Національної академії наук України.
Науковий консультант – | доктор юридичних наук, професор Авер’янов Вадим Борисович,
Інститут держави і права ім.В.М.Корецького НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти – | доктор юридичних наук, професор Фрицький Олег Федорович,
Національна Академія внутрішніх справ України, професор кафедри;
доктор юридичних наук, професор Васильєв Анатолій Семенович,
Одеський державний університет ім.І.І.Мечникова, декан факультету;
доктор юридичних наук Калюжний Ростислав Андрійович,
Київський інститут внутрішніх справ, начальник кафедри
Провідна установа – | Одеська державна юридична академія, кафедра адміністративного і фінансового права
Захист відбудеться ____ жовтня 1999 року о ______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім.В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту держави і права ім.В.М.Корецького НАН України.
Автореферат розісланий “____” жовтня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, І.Б.Усенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розбудова державності в Україні та формування ринкових відносин супроводжуються ускладненням процесів у соціальній, економічній та політичній сферах суспільного розвитку. За таких умов важлива роль відводиться державі, її механізму, від якого вимагається організованість, чіткість діяльності та узгоджена взаємодія всіх його елементів. Важливе місце у забезпеченні цих вимог займає державний контроль.
Проблема державного контролю як об’єктивного суспільного явища завжди існувала і існує в усіх країнах і має різні шляхи вирішення. Держава, керуючись невідкладними завданнями, які вона ставить перед собою у певний період, має контролювати їх здійснення, консолідувати зусилля на подолання перешкод, а також визначати і завдання контролю та механізм його здійснення. Сам же державний контроль завжди спрямований на створення таких умов, які б сприяли підвищенню ефективності виконання державних завдань та функціонуванню усіх структур і службовців у межах закону.
У нашій країні ставлення до державного контролю впродовж останніх років відзначалося суперечливими мотиваціями від повного несприйняття його з проголошенням незалежної держави та побудовою ринкових відносин до бажання знову все контролювати, особливо при виникненні складних проблем на шляху соціально-економічних перетворень. Проте слід враховувати, що держава завжди повинна мати певний вплив на розвиток основних суспільних процесів.
З цією метою держава має отримувати інформацію про реальний стан справ, аналізувати розвиток подій при відповідних умовах і при потребі впливати на їх перебіг, тобто держава у притаманних їй організаційних формах, за допомогою відповідних прийомів і методів має контролювати розвиток суспільних відносин та спрямовувати їх на забезпечення потреб громадян.
При цьому держава не може виконувати чисто споглядальну роль. Вона покликана слугувати суспільству, надійно гарантувати права і свободи людини і громадянина, відстоювати їх законні інтереси. Адже Конституція України закріпила основи державної політики, спрямованої перш за все на забезпечення прав і свобод людини. Вона заклала підвалини для розвитку і зміцнення демократичної, соціальної і правової держави, а життя і здоров’я людини, честь і гідність, особисту недоторканність і безпеку її визначила найвищою соціальною цінністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок