Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Топологічна структура світлових полів з поляризаційними сингулярностями

Топологічна структура світлових полів з поляризаційними сингулярностями

Назва:
Топологічна структура світлових полів з поляризаційними сингулярностями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,89 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
Єгоров Роман Ігоревич
УДК 535-4, 535-6, 535.5
Топологічна структура світлових полів
з поляризаційними сингулярностями
01.04.05 –оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі оптичної квантової електроніки
Інституту фізики Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кор. НАН України
Соскін Марат Самуїлович
Інститут фізики НАН України
завідуючий відділом Оптичної квантової електроніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук професор
Горшков В’ячеслав Миколайович
Інститут фізики НАН України
провідний науковий співробітник відділу газової електроніки
доктор фізико-математичних наук,
провідний науковий співробітник
Яремко Анатолій Михайлович
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України
старший науковий співробітник відділу оптики напівпровідників
Захист відбудеться „ 25 „ жовтня 2007р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 03039, м. Київ 39, проспект Науки,46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті фізики НАН України.
Автореферат розісланий „ 24 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумак О.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми: За останні роки значно підвищився інтерес до досліджень у галузі поляризаційної оптики, що пов’язано з сучасним широким застосуванням рідкокристалічних та оптоволоконних технологій. Відомо, що після проходження пучка світла крізь неоднорідне анізотропне середовище, наприклад, через розсіюючі полімерні зразки або рідкокристалічні комірки, утворюються світлові поля з неоднорідною еліптичною поляризацією. Точки з круговою поляризацією (С-точки) мають особливе значення для таких полів: поляризація світла навколо С-точки упорядковується завдяки тому, що азимут поляризаційного еліпса у випадку кругової поляризації стає невизначеним. Отже, такі точки є поляризаційними сингулярностями, або вихорами фази комплексного поля Стокса [1]. Як наведено у [1, 1*], наявність сітки поляризаційних сингулярностей має істотний вплив на поляризаційну структуру оточуючого її світлового поля та стійкість цієї структури.
Сингулярності векторних світлових полів вивчені значно менше порівняно з фазовими особливостями скалярних світлових полів. Перші теоретичні дослідження поляризаційних сингулярностей [2, 3, 4] довели, що світло має складну поляризаційну структуру навколо точок з круговою поляризацією. Але чіткого розуміння особливостей формування поля навколо сингулярності не було, тому існувала потреба в експериментальному дослідженні розподілу поляризації світла навколо особливих точок.
Структура оточення поляризаційних сингулярностей, які є стаціонарними об’єктами, може бути вивчена традиційними для оптики методами. Проте дані, які отримані такими методами, не дають можливості дослідити розподіл поляризації світла у найближчому оточенні особливих точок. Запропонований нещодавно [1*, 5] адаптований метод Стокс-поляриметрії є єдиним відомим методом надійного експериментального дослідження найближчого оточення поляризаційних сингулярностей світла.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках наукових тем Інституту фізики НАН України 1.4.1 В/66 № Держреєстрації 0101U000352 “Фізична оптика когерентних світлових полів, що створені за допомогою багатохвильових взаємодій в нелінійних середовищах і біооб’єктах” (2001-2003), 1.4.1 В/107 № Держреєстрації 0104U003218 „Структура складних світлових полів та світлоіндуковані процеси в конденсованому стані” (2004-2006), а також у рамках проекту М76-2005 „Лінійна та нелінійна сингулярна оптика фотоактивних молекулярних середовищ” програми спільних дій між Україною і Францією в галузі науково-технологічного співробітництва “Дніпро” (2005-2006).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Топологічна структура світлових полів з поляризаційними сингулярностями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок