Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХЗАСОБІВ НА ОСНОВІ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ

ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХЗАСОБІВ НА ОСНОВІ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХЗАСОБІВ НА ОСНОВІ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,10 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім.П.Л.ШУПИКА
ЯКИМІВ Ольга Володимирівна
УДК 615.014.47.012.07:664.1
ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ
ЗАСОБІВ НА ОСНОВІ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ
15.00.01 - технологія ліків та промислова фармація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі технології ліків з курсом промислової фармації Львівського державного медичного університету ім.Данила Галицького Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Калинюк Тимофій Григорович,
Львівський державний медичний університет
ім.Данила Галицького, завідувач кафедри
технології ліків з курсом промислової фармації.
 
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
Головкін В'ячеслав Олександрович,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри технології ліків;
кандидат фармацевтичних наук, доцент
Москаленко Лідія Гіреївна,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця
(м.Київ), доцент кафедри фармації.
 
Провідна установа: Національна фармацевтична академія МОЗ України
(м.Харків), кафедра аптечної технології ліків.
Захист відбудеться 05.07.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.04 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика за адресою: 04112, м.Київ, вул.Дорого-жицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика (04112, м.Київ, вул.Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий 04.04.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шумило Т.В.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однiєю з основних проблем фармацевтичної технологiї є вдосконалення iснуючих та створення i впровадження в медичну практику нових лiкарських засобів з максимальним терапевтичним ефектом і мiнiмальною побiчною дiєю.
На даний час продукти харчування, кондитерськi вироби зокрема, розглядаються не тiльки як джерело енергiї, але й як носiї бiологiчно активних сполук. У Державнi реєстри лiкарських засобів багатьох країн включені препарати на основi кондитерських виробiв: антисептичнi пастилки " Брадосол" та "Цепакол" (Канада), пастилки з протизапальною дією "Бепантен" (Швейцарiя) і "Лізобакт" (Боснія та Герцеговина), вiтамiннi пастилки "Пiковiт" та "Полiвiт Джунiор" (США), пастилки "Антинiкотин" (Польща), жувальнi гумки "Нiкоретте" (Швецiя) та багато iнших. Л.М.Граханцевою та Л.П.Овчаренко (1987, 1989) розроблені карамелі з фтивазидом і піридоксину гідрохлоридом для лікування туберкульозу у дітей. Як профілактичний засіб при простудних захворюваннях застосовується карамель "Аскосепт", до складу якої входять камфора, ментол, тимол і кислота аскорбінова (И.М.Болдина, В.К.Болдин, 1992). Необхідно відмітити, що для одержання рiзноманiтних кондитерських виробiв з лiкувальною i профiлактичною метою фармацевтичні фiрми все частiше використовують рослинну сировину.
Актуальність теми. В Українi проблема лікувально-профілактичних засобів на основi кондитерських виробiв ще не знайшла достатнього практичного вирiшення, випуск "смачних" лiкiв носить стихійний характер. Тому дослідження щодо створення i впровадження в медичну практику нових лiкарських засобів на основi таких кондитерських виробiв, як драже, цукерки, карамелi, пастилки, мармелад, жувальні гумки тощо є актуальним i перспективним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацiйна робота виконана згiдно з планом проблеми "Фармацiя" МОЗ України i є фрагментом комплексної теми науково-дослiдної роботи Львiвського державного медичного університету ім.Данила Галицького (номер державної реєстрацiї 01.91.00.19.916, шифр теми IH.10.06.0001.91).
Мета і задачі дослiдження. Метою роботи було опрацювання оптимального складу, рацiональної технологiї та дослiдження лiкувально-профiлактичних засобiв на основi кондитерських виробiв з імуномодулюючою активністю та протимікробною дією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХЗАСОБІВ НА ОСНОВІ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок