Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організація та функціональні засади діяльності касаційної інстанції (на прикладі судової палати Вищого господарського суду України)

Організація та функціональні засади діяльності касаційної інстанції (на прикладі судової палати Вищого господарського суду України)

Назва:
Організація та функціональні засади діяльності касаційної інстанції (на прикладі судової палати Вищого господарського суду України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ
ОСЕТИНСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ЙОСИПОВИЧ
УДК 347.97:346.9](477)(043.3)
Організація та функціональні засади діяльності касаційної інстанції
(на прикладі судової палати Вищого господарського суду України)
Спеціальність 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем кримінального права, кримінології та судоустрою Інституту держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник СІРИЙ Микола Іванович, старший науковий співробітник відділу проблем кримінального права, кримінології та судоустрою Інституту держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії наук України, Академії правових наук України МАМУТОВ Валентин Карлович, директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України;
- доктор юридичних наук, професор ДОЛЕЖАН Валентин Володимирович, професор кафедри організації судових та правоохоронних органів Одеської національної юридичної академії.
Провідна установа:
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України, кафедра організації судових і правоохоронних органів, м. Харків
Захист відбудеться 09.11.2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.122.01 в Академії адвокатури України (01032, м. Київ, бул. Шевченка, 27).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Академії адвокатури України (01032, м. Київ, бул. Шевченка, 27).
Автореферат розісланий 05.10.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук О.П. Кучинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З прийняттям пакету законів малої судової реформи (2001 р.) та Закону України “Про судоустрій України” (2002 р.) відповідно до Конституції в Україні запроваджено нову систему перегляду судових рішень. Цей, безперечно, прогресивний та необхідний для подальшого демократичного розвитку країни крок обумовив системні зміни як в межах процесуальної форми, так і в площині організаційно-правових зв'язків між судами різних рівнів і юрисдикцій та інституціями системи правосуддя. Зазначені зміни відбулись в умовах динамічного оновлення всіх видів судочинства, значного розширення судової юрисдикції та бурхливого розвитку законодавства при наявних інерційних впливах з боку старих організаційних і функціональних основ, що не могло не спричинити цілу низку ускладнень в сфері правозастосування. Насамперед, в центрі всебічної уваги опинилась касаційна складова системи перегляду, при цьому головним чином її організаційний елемент.
З огляду на вищезазначене, проблематика упорядкування системи касаційного перегляду судових рішень в Україні є нині однією із найбільш актуальних на шляху реалізації завдань судово-правової реформи.
Інститут касації судових рішень є принципово новим для системи господарських судів України, нині він проходить свою практичну апробацію. Як для науки, так і для практики його проблематика є конче важливою. Рівень розробки проблеми залишається поки що недостатньо глибоким, комплексні наукові дослідження у цьому напрямі в Україні майже відсутні, хоча в останні роки і опубліковано цілий ряд робіт, присвячених проблемам перегляду рішень судів цивільної та господарської юрисдикції, серед яких слід відмітити сучасні роботи К.М.Біди, Л.Є.Гузя, В.В.Долежана, І.І.Ємельянової, І.Б.Коліушка, В.В.Кривенка, Р.О.Куйбіди, В.Т.Маляренка, В.М.Палій, Д.М.Притики, І.В.Сажинєва, В.В.Сердюка, Н.В.Сибільової, В.С.Смородинського, П.М.Тимченка, О.В.Фатхутдинової, П.І.Шевчука, В.І.Шишкіна, О.І.Ющика. Окремі аспекти проблеми висвітлені у загальних працях з судоустрою, господарського права та процесу вітчизняних вчених В.С.Балуха, В.Е.Беляневича, В.Д.Бринцева, С.В.Васильєва, Ю.М.Грошевого, Л.М.Давиденка, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Організація та функціональні засади діяльності касаційної інстанції (на прикладі судової палати Вищого господарського суду України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок