Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правова природа доменних імен Інтернет

Правова природа доменних імен Інтернет

Назва:
Правова природа доменних імен Інтернет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,12 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
Бойко Дмитро Віталійович
УДК 347.77/.78
Правова природа доменних імен Інтернет
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі господарського права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Науковий керівник –
кандидат юридичних наук, доцент Сєліванова Ірина Анатоліївна, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри господарського права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Довгерт Анатолій Степанович, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри міжнародного приватного та митного права;
- кандидат юридичних наук Слюсаревський Микола Миколайович, Центр комерційного права, юридичний радник.
Провідна установа –
Інститут приватного права і підприємництва Академії правових наук України, м. Київ.
Захист відбудеться 17 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розіслано 16 травня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Щороку мережа Інтернет стає більш доступною, збільшується кількість її користувачів. Значно зростає і соціокультурне, інформаційне та економічне значення цієї мережі.
Доменні імена Інтернет виступають засобами адресації в цій мережі і в такій якості вже сьогодні є об’єктами цивільного обігу. При цьому ці імена мають нематеріальну складову, асоціюючись із відомістю та репутацією особи, яка стоїть за інформаційним ресурсом, до якого адресує доменне ім'я.
Маючи словесне вираження, доменні імена можуть бути ідентичними чи схожими до ступеню змішування з такими об’єктами інтелектуальної власності (виключних прав) як знаки для товарів і послуг, окремі об’єкти авторського права, фірмові (комерційні) найменування, найменування юридичних осіб тощо. Такий зовнішній вираз не міг не призвести до виникнення правових колізій між правами на доменні імена та правами на інші, схожі за виразом об’єкти інтелектуальної власності.
При цьому відсутність територіальних обмежень розповсюдження мережі Інтернет, складність (а підчас – неможливість) застосування до спірних правовідносин існуючих правових інститутів і засобів захисту, які були б адекватними особливостям мережі Інтернет, значно ускладнюють правову кваліфікацію спірних правовідносин та захист порушеного права.
Зазначені процеси не могли пройти осторонь міжнародної спільноти. Вже зараз одним із напрямків діяльності Всесвітньої організації інтелектуальної власності є проведення досліджень та розробка рекомендацій щодо адекватного та ефективного правового режиму доменних імен, вироблення спеціальних правил розгляду та вирішення спорів про доменні імена.
На національному рівні правова теорія, законодавство та юридична практика України тільки починають звертатися до вирішення вказаних вище питань. Безумовно, існують теоретичні доробки, присвячені їх розробці, але системного дослідження на дисертаційному рівні проблем правової природи доменних імен Інтернет в Україні не проводилося. Необхідно також констатувати, що законодавство України не пристосоване до адекватного вирішення спорів про доменні імена.
Інноваційна спрямованість сучасної економічної діяльності, інтеграція до глобальних процесів розвитку інформаційного суспільства потребує відповідного правового забезпечення, в тому числі прав володільців доменних імен.
Зазначені вище фактори обумовили вибір теми цього дисертаційного дослідження та свідчать про його актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Правова природа доменних імен Інтернет

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок