Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАБІЛІЗАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ГОРІННЯ В ЕКЗОТЕРМІЧНИХ РЕАКТОРАХ МЕТОДАМИ РОЗПОДІЛЕНОГО АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ

СТАБІЛІЗАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ГОРІННЯ В ЕКЗОТЕРМІЧНИХ РЕАКТОРАХ МЕТОДАМИ РОЗПОДІЛЕНОГО АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ

Назва:
СТАБІЛІЗАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ГОРІННЯ В ЕКЗОТЕРМІЧНИХ РЕАКТОРАХ МЕТОДАМИ РОЗПОДІЛЕНОГО АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,23 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
ПАГУТА Мирослав Теофільович
УДК 681.513.1:5.33.9
СТАБІЛІЗАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ГОРІННЯ В ЕКЗОТЕРМІЧНИХ РЕАКТОРАХ МЕТОДАМИ РОЗПОДІЛЕНОГО АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико - математичних наук
Київ 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України.
Науковий керівник : | доктор фізико-математичних наук професор ЛАДІКОВ-РОЄВ Юрій Павлович, Інститут космічних досліджень НАНУ та Національного
космічного агенства України, завідувач відділу
Офіційні опоненти : | доктор фізико-математичних наук
КРИВОНОС Юрій Георгійович, Інститут кібернетики НАН України, завідувач відділу
кандидат фізико- математичних наук старший науковий співробітник БЕЛІКОВ Володимир
Сергійович, Інститут ядерних досліджень НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа : | Київський унівеситет імені Тараса Шевченка,
факультет кібернетики, кафедра cиcтемного аналізу та теорії прийняття рішень і кафедра моделювання складних систем
Захист відбудеться “_11_” _грудня__1998р. о_11 _год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України за адресою :
252022 Київ 22, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розісланий “_10__” _листопада_____ 1998 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Екзотермічні процеси широко використовуються в хімічній технології, енергетиці, металургії тощо. Характерною рисою екзотермічних реакцій є незворотність процесів переносу енергії та речовини з інтенсивним виділенням тепла. Вивчення екзотермічних процесів охоплює широке коло актуальних проблем теплообміну в газах, рідинах і багатофазних середовищах, питань існування та стійкості стаціонарних станів, задач аналізу та синтезу систем автоматичної стабілізації процесів. Для екзотермічних процесів в реакторах властиві термічні нестійкості стаціонарних (квазістаціонарних) станів до збурень концентрації та температури. В той же час існує технологічна необхідність експлуатації нестійких режимів роботи реакторів, тому без систем автоматичної стабілізації режимів роботи установок не обійтися. Цим питанням, звуженим до розгляду термоядерного та хімічного реакторів, присвячена дана дисертаційна робота. Використання ЕОМ та обчислювальних алгоритмів дало можливість наблизитися в роботі до більш реальних задач, пов’язаних з вивченням екзотермічних процесів в хімічному та термодинамічному реакторах.
Незважаючи на різні типи реакцій в хімічному та термодинамічному реакторах, процеси в них об’єднані загальними властивостями математичної моделі задач макрокінетики, і, з точки зору теорії керування, входять до одного класу об’єктів з розподіленими параметрами.
Основні методи теорії і практики керування системами з розподіленими параметрами відображені в роботах українських вчених Ю.П. Ладікова, Ю.І.Самойленка, О.Г. Наконечного, В.С. Мельника, В.Л. Макарова. Із зарубіжних учених потрібно зазначити роботи А.Г. Бутковского, Т.К. Сиразетдинова, Ж.Ліонса, У. Рей.
Обсяг досліджень у цій ділянці дуже широкий - від моделювання складних розподілених систем у суцільних середовищах до керування квантовими процесами.
Чільне місце займають дослідження теплових процесів. Це можна пояснити технологічними вимогами часу до теплообмінних процесів, виходом в дослідженнях на рівень математичних моделей в частинних похідних як систем з розподіленими параметрами. Безумовно, вивчення теплових процесів в екзотермічних установках є актуальним.
Мета роботи. 1. Вивчення екзотермічних процесів на базі двовимірних нелінійних задач макрокінетики - моделювання стаціонарних (нестаціонарних) процесів тепломасообміну в хімічному реакторі, дослідження стійкості стаціонарних розподілів параметрів на лінійному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: СТАБІЛІЗАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ГОРІННЯ В ЕКЗОТЕРМІЧНИХ РЕАКТОРАХ МЕТОДАМИ РОЗПОДІЛЕНОГО АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок