Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕЗХВОСТІ АМФІБІЇ ЯК ЗООІНДИКАТОРИ ЗАБРУДНЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ ЕКОСИСТЕМ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я (на прикладі Rana ridibunda Pall., 1771)

БЕЗХВОСТІ АМФІБІЇ ЯК ЗООІНДИКАТОРИ ЗАБРУДНЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ ЕКОСИСТЕМ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я (на прикладі Rana ridibunda Pall., 1771)

Назва:
БЕЗХВОСТІ АМФІБІЇ ЯК ЗООІНДИКАТОРИ ЗАБРУДНЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ ЕКОСИСТЕМ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я (на прикладі Rana ridibunda Pall., 1771)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РУЗІНА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 597.8 : 591.5(477) + 528.9
БЕЗХВОСТІ АМФІБІЇ ЯК ЗООІНДИКАТОРИ ЗАБРУДНЕННЯ
ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ ЕКОСИСТЕМ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я
(на прикладі Rana ridibunda Pall., 1771)
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук,
Місюра Андрій Миколайович,
Дніпропетровський національний університет,
відділ екології та охорони природи Науково-дослідного інституту біології,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, доцент
Івашов Анатолій Васильович,
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського,
кафедра екології та раціонального природокористування, завідувач
кандидат біологічних наук,
Решетило Остап Степанович,
Інститут екології Карпат НАН України,
відділ популяційної екології,
молодший науковий співробітник
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
м. Донецьк
Захист відбудеться “19” березня 2003 року о13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13.
Автореферат розісланий “19” лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент Дубина А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реалізація стратегії сталого розвитку, проголошеної Організацією Об’єднаних Націй у 1992 р. і прийнятої Україною, потребує широкого застосування заходів, в основу яких покладена оцінка стану природного середовища.
За рівнем концентрації промислового виробництва і за густотою населення Дніпропетровська область займає одне з перших місць на Україні. На площі в 31,9 тис. км2 розташовано близько 4 тис. промислових підприємств. Провідну роль в індустріальному комплексі області відіграють підприємства чорної металургії й хімічної промисловості. За ступенем хімічної небезпеки Дніпропетровська область належить до II класу. Кількість хімічно небезпечних речовин у викидах підприємств області досягає 80 тис. т на рік. На території області знаходяться також великі гірничодобувні райони – Кривбас, Західний Донбас, Нікопольський марганцеворудний басейн та ін.
Актуальність досліджень полягає у впровадженні в систему біомоніторингу степового Придніпров’я методів біоіндикації для діагностики режимних процесів, які відбуваються в природному середовищі. Відомо, що тваринний світ є найбільш надійний індикатор стану екосистем і ступеня їх трансформації внаслідок якого-небудь впливу (Гіляров, 1965, 1983; Покаржевський, 1991; Криволуцький, 2000). У проведених дослідах біоіндикаторами антропогенного впливу на навколишнє середовище були вибрані земноводні, зокрема фоновий вид безхвостих амфібій степового Придніпров’я – озерна жаба (Rana ridibunda Pall., 1771), що відіграє важливу біогеоценотичну роль. Це робить їх цінним об’єктом дослідження для вирішення регіональних екологічних і біогеоценотичних проблем.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Матеріали дисертації використовувались під час складання звітів з держбюджетних науково-дослідних тем: по ДДУ № 34-91 “Дослідження фізіолого-біохімічних реакцій пойкілотермних тварин на пріоритетні стресори токсичного походження в природних системах індустріального степового Придніпров’я” (№ держреєстрації РК 01.9.10024019); д/б тема № 01-129-00 “Дослідження основних закономірностей впливу різних полютантів на фізіолого-біохімічні, популяційні та генеративні особливості тваринних організмів та розробка шляхів знешкодження їх синергічної шкідливої дії” (№ держреєстрації 0100U005210); ДКНТ України № 6.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БЕЗХВОСТІ АМФІБІЇ ЯК ЗООІНДИКАТОРИ ЗАБРУДНЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ ЕКОСИСТЕМ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я (на прикладі Rana ridibunda Pall., 1771)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок