Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ НАВЧАННЯ УЧНІВ 7–11 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ПОГЛИБЛЕНОГО ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ НАВЧАННЯ УЧНІВ 7–11 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ПОГЛИБЛЕНОГО ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ НАВЧАННЯ УЧНІВ 7–11 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ПОГЛИБЛЕНОГО ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. Г.С.СКОВОРОДИ
 
ЖОВТАН ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА
УДК 371.39:5
ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ НАВЧАННЯ УЧНІВ 7–11 КЛАСІВ
У ПРОЦЕСІ ПОГЛИБЛЕНОГО ВИВЧЕННЯ
ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ
13.00.09 – теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті
імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: – доктор педагогічних наук, професор
ХАРЧЕНКО Сергій Якович,
Луганський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: – доктор педагогічних наук, професор
ДМИТРЕНКО Тамара Олександрівна,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди, завідувачка кафедри соціальної педагогіки;–
кандидат педагогічних наук
РИЧКОВА Лариса Володимирівна,
Харківська СШ №16, директор школи
Провідна установа: – Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Кіровоград
Захист відбудеться 20 червня 2001 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди (61168, Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 221-А)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди (61168, Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 214-В)
Автореферат розісланий “ 18 ” 05 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідження проблеми. На сучасному етапі розвитку української національної школи відбуваються великі зміни, орієнтовані на відродження України. Педагогічна наука, шкільна й вузівська практика не можуть не реагувати на ці явища та зміни. Сьогодні головна мета середньої загальноосвітньої школи – сприяти розумовому, емоційному, моральному й фізичному розвитку особистості, всебічно розкривати її творчі можливості, забезпечувати умови для розквіту індивідуальності дитини з урахуванням її вікових особливостей. У сучасних умовах потрібно домагатися, щоб кожен учень зміг одержати не тільки різнобічні знання, але й максимально розвинув індивідуальні задатки, приділяючи головну увагу розвитку провідної здібності.
Визначальним фактором та умовою демократизації й гуманізації національної школи є індивідуалізація та диференціація навчального процесу. Саме в них педагоги вбачають нові можливості для максимального розвитку дітей з різним рівнем здібностей. Реальністю, що зумовлює необхідність диференційованого підходу до навчання, є об'єктивно існуюче розходження учнів у темпах оволодіння навчальним матеріалом, протиріччя між соціально-зумовленою необхідністю застосування в основній школі класно-урочної організації навчальної діяльності з викладом програмного матеріалу для всіх учнів та індивідуальним процесом сприйняття й засвоєння.
Питання диференціації навчання ставились і вирішувались на різних етапах розвитку педагогічної науки по-різному, залежно від рівня накопичених знань і соціального замовлення суспільства. Процес диференціації навчання був предметом наукового аналізу вітчизняних і зарубіжних учених (І.Унт, А.Кірсанов, Є.Рабунський, С.Гончаренко, В.Володько, А.Бударний, О.Бугайов, М.Рогановський та ін.). У ході досліджень формувались різні напрями, зумовлені цілями, підходами, ціннісними орієнтаціями самих дослідників.
З великої кількості напрямів ми вибрали той, що є, на наш погляд, одним із найбільш перспективних. Він пов'язаний з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу в профільних спеціалізованих класах. Проблема дослідження диференціації навчання у цих класах ще не була предметом спеціального вивчення. Аналіз літератури, ознайомлення з шкільною практикою дають змогу стверджувати, що ця форма організації навчальної діяльності школярів мало вивчена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ НАВЧАННЯ УЧНІВ 7–11 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ПОГЛИБЛЕНОГО ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок