Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВАЖАЛЬНІ ПРОГРАМИ ЦЕНТРАЛЬНИХ КАНАЛІВ ТЕЛЕБАЧЕННЯ УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ

РОЗВАЖАЛЬНІ ПРОГРАМИ ЦЕНТРАЛЬНИХ КАНАЛІВ ТЕЛЕБАЧЕННЯ УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ

Назва:
РОЗВАЖАЛЬНІ ПРОГРАМИ ЦЕНТРАЛЬНИХ КАНАЛІВ ТЕЛЕБАЧЕННЯ УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,02 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Невмержицька Олена Василівна
УДК 371.04:17+621.397.13 (477)
РОЗВАЖАЛЬНІ ПРОГРАМИ
ЦЕНТРАЛЬНИХ КАНАЛІВ ТЕЛЕБАЧЕННЯ УКРАЇНИ
ЯК ЧИННИК МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ
13.00.07 – теорія та методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дрогобицькому державному педагогічному університеті
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор
Вишневський Омелян Іванович,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Васянович Григорій Петрович,
Львівський науково-практичний центр АПН України,
завідувач відділу гуманітарної освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Яцула Тетяна Володимирівна,
Херсонський державний університет,
доцент кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа – Житомирський державний педагогічний університет
імені Івана Франка, кафедра педагогіки Міністерства науки і освіти України, м.Житомир.
Захист відбудеться 20 квітня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73003, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, ауд. 256 (зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73003, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розісланий 18 березня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Бухтій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасний світ характеризується вагомим зростанням кількості та значення інформації, що супроводжується появою нових мас-медіа, а також становленням інформаційного суспільства. Процеси глобалізації сприяли прозорості кордонів – культурних, релігійних, інформаційних. У такій ситуації особистість опиняється сам на сам з величезною кількістю інформації, у якій зорієнтуватися без попередньої підготовки вже не може.
Українські реалії свідчать, що поряд з іншими засобами масової інформації телебачення (ТБ) міцно займає провідні позиції. Воно, пропагуючи певні цінності, виступає одним із чинників, який має виховний вплив на людей. Телебачення стало невід’ємним елементом середовища, у якому функціонує людина. Його впливу уникнути неможливо. Остання заувага особливо стосується особистості, не готової до сприймання та аналізу медіапереказів, що може бути пов’язано з недостатнім життєвим досвідом та несформованою внутрішньою позицією. Надзвичайно активно погляди й позиції особистості формуються в підлітковому віці. Саме тому вплив телебачення на ці процеси може мати особливо важливе значення і бути не лише позитивним, але й негативним (залежно від змісту та форми пропонованої інформації).
На негативні наслідки перегляду дітьми кінопродукції звертали увагу українські педагоги Г.Ващенко, В.Жуковецька, І.Карай, А.Макаренко, М.Пушкар, Я.Чума. Гострота цієї проблеми сьогодні поглиблюється. Усе це – на тлі низького рівня духовності, нівелювання моральних якостей, що має історичний характер. Сучасне українське суспільство відкинуло комуністичні цінності, які довели свою нежиттєздатність, і стоїть перед вибором іншої системи вартостей. Цей процес є болючим, складним, часто суперечливим, що, безсумнівно, відбивається на моральному стані суспільства та кожної особистості зокрема. Вона, будучи позбавленою ціннісних орієнтирів, важко шукає свою дорогу в житті. До того ж у “хворому” суспільстві, де ігноруються моральні норми, не може формуватися моральна особистість з гуманістичною спрямованістю світогляду.
На цю проблему звертається увага в “Національній програмі виховання дітей та учнівської молоді в Україні”, яка декларує, що соціальне тло виховання дітей та молоді є несприятливим. До цього спричинилася й інтенсивна інформатизація суспільства. Проблемне поле, створене сучасними засобами масової інформації, формує в дітей культ сили, грошей, споживацьке ставлення до життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВАЖАЛЬНІ ПРОГРАМИ ЦЕНТРАЛЬНИХ КАНАЛІВ ТЕЛЕБАЧЕННЯ УКРАЇНИ ЯК ЧИННИК МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок