Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИНОЦИЦЕПТИВНА ДІЯ НИЗЬКОІНТЕНСИВНОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НАДВИСОКОЇ ЧАСТОТИ

АНТИНОЦИЦЕПТИВНА ДІЯ НИЗЬКОІНТЕНСИВНОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НАДВИСОКОЇ ЧАСТОТИ

Назва:
АНТИНОЦИЦЕПТИВНА ДІЯ НИЗЬКОІНТЕНСИВНОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НАДВИСОКОЇ ЧАСТОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ДЖЕЛДУБАЄВА ЕЛЬВІЗА РАШИДОВНА
УДК 591.18: 615.849.11
АНТИНОЦИЦЕПТИВНА ДІЯ НИЗЬКОІНТЕНСИВНОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НАДВИСОКОЇ ЧАСТОТИ
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Сімферополь – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у на кафедрі фізіології людини і тварин та біофізики
Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор Чуян Олена Миколаївна,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин та біофізики
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Лиманський Юрій Петрович,
Інститут фізіології ім. А.А. Богомольця НАН України,
завідувач відділу фізіології стовбура мозку
доктор медичних наук, професор Євстаф'єва Олена Володимирівна,
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського, завідувач кафедри нормальної фізіології
Провідна організація Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра фізіології людини і тварин
Захист відбудеться “24” травня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.04 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою:
95007, Україна, Крим, м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий "20" квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 52.051.04 Хусаінов Д.Р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема регуляції больової чутливості займає одне з центральних місць у сучасній фізіології, медицині, ветеринарії та є предметом широкого міждисциплінарного дослідження (Брагін Є.О., 1991; Вейн О.М., 2001, Томас Р. та ін., 2004). Встановлено, що біль є украй складний феномен, що складається з анатомічного, психічного, фізіологічного, біохімічного і соціального компонентів, кожний із яких включає цілу низку складових елементів (Михайлович В.А. та ін., 1990; Merskey Н., Bogduk N., 1994; Вейн О.М., 2001; Кукушкін М.Л. та ін., 2002). До теперішнього часу не знайдено “ідеального” засобу, що знімає біль, у зв'язку з чим велике значення надається цілеспрямованому пошуку нових ефективних і раціональних засобів знеболення як фармакологічного, так і немедикаментозного характеру. Новим науковим напрямом є вивчення і застосування у біології і медицині фізичних чинників, зокрема електромагнітних випромінювань (ЕМВ) різних діапазонів (Евстаф’єва О.В., 1986; Markov М., 2004; Гуляр С.О., Лиманський Ю.П., 2006; Hovhannisyan R.A. et al., 2006; Prato F.S. et al., 2006). Дослідженнями останніх десятиліть встановлено, що в електромагнітобіології найбільший науковий і практичний інтерес представляють ефекти низькоінтенсивних або інформаційних дій, які не викликають нагріву тканин і структурних змін в організмі, супроводжуються вираженими біологічними відповідями при мінімальній витраті енергії. Тому представляється перспективним вивчення анальгетичної дії низькоінтенсивного ЕМВ надвисокої частоти (НВЧ) або міліметрового (мм) діапазону. Це пов'язано з тим, що в даний час низькоінтенсивне ЕМВ НВЧ широко впроваджується в терапевтичну практику для лікування багатьох захворювань (Афромєєв В.І. та ін., 1998; Repacholi М.Н., 1998; Сітько С.П., 2001; Бецький О.В. та ін., 2004), особливо тих, перебіг яких супроводжується розвитком загального адаптаційного синдрому, або стрес-реакції.
У клінічних дослідженнях показано, що дія ЕМВ НВЧ ослаблює або навіть повністю знімає біль у людей із різними патологіями (Бессонов О.Є. та ін., 1998; Азов Н.А. та ін, 1999 та ін.). Проте, клінічні дослідження антиноцицептивного феномену ЕМВ НВЧ представляють певні труднощі, що пов'язані з суб'єктивною оцінкою болю людиною і неможливістю кількісно визначити її інтенсивність до і після лікування, відсутність даних про механізми даного феномену.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АНТИНОЦИЦЕПТИВНА ДІЯ НИЗЬКОІНТЕНСИВНОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НАДВИСОКОЇ ЧАСТОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок