Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-педагогічні основи становлення та розвитку загальноосвітніх шкіл-інтернатів в Україні (1956-1966 рр.)

Соціально-педагогічні основи становлення та розвитку загальноосвітніх шкіл-інтернатів в Україні (1956-1966 рр.)

Назва:
Соціально-педагогічні основи становлення та розвитку загальноосвітніх шкіл-інтернатів в Україні (1956-1966 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
ПОКАСЬ Віталій Петрович
УДК 37.018.3. 47.7. (09)
Соціально-педагогічні основи становлення та розвитку
загальноосвітніх шкіл-інтернатів в Україні
(1956-1966 рр.)
13.00.01 – Теорія та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України
Науковий керівник: - дійсний член АПСН, доктор педагогічних наук,
професор
КОБЗАР Борис Степанович –
головний науковий співробітник Інституту проблем
виховання АПН України
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор
ГАЛУЗИНСЬКИЙ Володимир Михайлович –
професор кафедри педагогіки Київського
державного лінгвістичного університету
- кандидат педагогічних наук, доцент
БОЛТІВЕЦЬ Сергій Іванович –
проректор КМІУВ
Провідна установа: - Тернопільський державний педагогіччний
університет ім. В.Гнатюка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти України
Захист відбудеться 22 червня 1999 року о 14 годині на засідання спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем вховання АПН України за адресою: 254, м.Київ, вул. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України.
Автореферат розіслано 14 травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Складність завдань, які постають сьогодні перед суспільством у зв`язку із зубожінням народу, різким збільшенням захворюваності дітей, соціальним сирітством, безпритульністю, зростанням дитячої злочинності, вимагають від державних органів управління освітою, педагогічної науки, нових не стандартних підходів у розв`язанні проблем навчання, виховання, оздоровлення, соціального захисту і матеріального забезпечення дітей.
Школи-інтернати завжди відігравали і відіграють важливу роль у розвитку педагогічної теорії і практики, оскільки вони - складова частина процесу вдосконалення системи шкільної освіти.
Нині особливий інтерес викликають дослідження діяльності шкіл-інтернатів в історичному аспекті.
Вивчення діяльності шкіл-інтернатів допоможе вирішити питання взаємодії теорії і практики, простежити в якій мірі отримали практичне розв`язання актуальні проблеми навчання, виховання дітей, організації їхнього дозвілля і побуту. Не менш важливо й те, що нового, цінного було вперше вироблено школами-інтернатами, і чим, у свою чергу, збагатилася педагогічна теорія.
Наше дослідження проведено на основі аналізу становлення, розвитку і діяльності шкіл-інтернатів України. У 50-60-ті роки саме тут розроблялися злободенні для того часу проблеми навчання, виховання і трудової підготовки дітей. Багато з них не втратили актуальності й тепер.
Огляд сучасного стану проблеми свідчить про недостатнє її опрацювання. Деякі питання розвитку інтернатних закладів цього періоду знайшли відображення у працях А.Д.Бондаря, В.І.Бондаря, В.М.Галузинського, В.К.Демиденка, Б.С.Кобзаря, В.Г.Слюсаренка, М.Д.Ярмаченка. Серед дисертаційних досліджень ми не знайшли робіт, які конкретніше висвітлювали б ці проблеми.
Отже, вибір теми нашого дослідження продиктований, по-перше, її актуальністю у зв`язку з подальшою розробкою проблем розвитку шкіл-інтернатів і необхідністю опертися в цьому процесі на позитивний досвід, накопичений школами-інтернатами на першому етапі їх існування; по-друге, можливістю проаналізувати основні тенденції становлення й утвердження цього типу навчально-виховних закладів для обгрунтованого визначення перспектив розвитку їх діяльності; по-третє, недостатнім опрацюванням цього питання в історико-педагогічній літературі, оскільки ще й досі немає спеціального узагальненого дослідження, де б висвітлювався процес становлення і розвитку нового типу навчально-виховних закладів - шкіл-інтернатів у цілому в Україні, особливо в 50-60-ті роки.
Разом з тим у дисертації ставиться завдання проаналізувати й узагальнити головним чином ті факти, які є характерними, специфічними для України, тому що школи-інтернати розвивались, перепрофільовувались, реорганізовувались у зв`язку з конкретними умовами соціально-економічного розвитку держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Соціально-педагогічні основи становлення та розвитку загальноосвітніх шкіл-інтернатів в Україні (1956-1966 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок