Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ СТІЙКІСТЮ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ

МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ СТІЙКІСТЮ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ

Назва:
МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ СТІЙКІСТЮ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,02 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Берлін Михайло Семенович
УДК 519.86:368.01: 336.722.8
МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ
ФІНАНСОВОЮ СТІЙКІСТЮ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі та інформаційні
технології в економіці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Лисенко Юрій Григорович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Порохня Василь Михайлович, Інститут післядипломної освіти Класичного приватного університету, професор кафедри економічної кібернетики та статистики, проректор (м. Запоріжжя);
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Соколовський Дмитро Борисович, Інститут економіки промисловості НАН України, старший науковий співробітник відділу проблем моделювання економічних систем (м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться 28 травня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 24 квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В ринковій економіці, коли суб’єкти економічних відносин разом з більшою фінансовою незалежністю отримали й більшу відповідальність за наслідки своїх рішень, страхова діяльність набуває особливого значення. Дана ситуація визначається прагненням переважної більшості суб’єктів економічних відносин виключити із своєї діяльності фактор випадковості, переклавши відповідальність, пов’язану з відшкодуванням можливих збитків, а в деяких випадках й відновленням фінансової стійкості, в сферу діяльності страхових компаній.
В зв’язку з цим останнім часом спостерігається значна активізація учасників ринку страхування України, що підтверджують дані про розмір отриманих страхових премій, який у 2006 р. склав 13829,9 млн. грн., у той час, як у 2001 р. цей показник зафіксовано на рівні 3031 млн. грн. Кількість страхових компаній – учасників національного ринку страхування за період 2001-2006 рр. збільшилася з 328 до 411 відповідно. При цьому на кінець 2006 р. 72,3% отриманих премій з усіх видів страхування належали першим п’ятдесятьом страховикам, що свідчить про наявність процесу концентрації капіталу, який супроводжує розвиток національного ринку страхування в останні роки.
Слід зазначити, що страхові компанії функціонують в тих же умовах, що й інші суб’єкти економічних відносин, а відповідно, піддаються аналогічним ризикам. Крім того, в своїй діяльності страховики змушені враховувати й інші, притаманні лише сфері страхування ризики, які здійснюють прямий чи опосередкований вплив на фінансовий стан страхових компаній. За умов жорсткої конкуренції як з боку національних, так і зарубіжних страховиків втрата фінансової стійкості страхової компаній загрожує припиненням її функціонування.
Питанням дослідження фінансових потоків, оцінки фінансового стану страхових компаній, їх фінансової стійкості присвячено значну кількість публікацій зарубіжних авторів, серед яких необхідно відзначити роботи Р. Брейлі, Т.Є. Гварліані, С. Майєрса, Г. Марковіца, Л.О. Орланюк-Маліцької, Е. Хелферта, Д. Хемптона, В.В. Шахова та ін. Серед вітчизняних науковців, які активно розвивають зазначені напрямки дослідження, слід назвати В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ СТІЙКІСТЮ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок