Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРИВАЛОЇ МІЦНОСТІ ПОРШНІВ ШВИДКОХІДНИХ ДИЗЕЛІВ ПРИ ВИКОРИСТАННІ САПР

НАУКОВІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРИВАЛОЇ МІЦНОСТІ ПОРШНІВ ШВИДКОХІДНИХ ДИЗЕЛІВ ПРИ ВИКОРИСТАННІ САПР

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРИВАЛОЇ МІЦНОСТІ ПОРШНІВ ШВИДКОХІДНИХ ДИЗЕЛІВ ПРИ ВИКОРИСТАННІ САПР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,89 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Пильов Володимир Олександрович
УДК 621.436.001-52
НАУКОВІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРИВАЛОЇ
МІЦНОСТІ ПОРШНІВ ШВИДКОХІДНИХ ДИЗЕЛІВ
ПРИ ВИКОРИСТАННІ САПР
Спеціальність 05.05.03 – Теплові двигуни
Автореферат на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Двигуни внутрішнього згоряння” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: Заслужений діяч науки України, доктор технічних наук, професор
Шеховцов Анатолій Федорович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри двигунів внутрішнього згоряння.
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки України, доктор технічних наук, професор
Рязанцев Микола Карпович,
Казенне підприємство “Харківське конструктор-ське бюро з
двигунобудування”, м. Харків, генеральний конструктор;
доктор технічних наук, професор
Заренбін Володимир Георгійович,
Придніпровська державна академія будів-ниц-тва та архітектури,
м. Дніпропетровськ, завідувач кафедри експлуатації та ремонту машин;
доктор технічних наук, професор
Сімбірський Дмитро Федорович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, м. Харків, професор кафедри
конструкцій авіаційних двигунів.
Провідна установа: Національний транспортний університет, кафедра двигунів і теплотехніки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “_12_” __червня____2002 р. о _1300 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.13 у Національному
технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”
за адресою: 61002, м. Харків, вул.Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “_10_” ____травня____2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Парсаданов І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Світові тенденції розвитку двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ), темпи їх проникнення на ринки збуту та досвід розробки свід-чать, що поряд із суттєвим підвищенням вимог до техніко-економічних показни-ків неодмінними виступають умови значного зменшення проектних витрат та скорочення часу розробки проекту. При цьому висока функціональна складність двигунів, жорсткі вимоги до термінів реалізації проектно-конструкторських робіт, скорочення всіх інших етапів життєвого циклу конструкції, обмеження по вар-тості проектів постійно вступають у протиріччя з існуючими методами проек-ту-вання. Саме внаслідок цієї обставини сучасні концепції і технології проектування є основними факторами, що визначають рівень досконалості нової техніки.
Важливим якісним моментом сучасного проектування є дотримання концепції, що поєднує науково-технічні та ринкові аспекти виробництва двигунів. Це до-сягається шляхом орієнтації проекту на обраний сегмент споживчого ринку, тобто на забезпечення відповідності нового двигуна певним специфічним умовам його експлуатації.
Широкий досвід розробки, випробувань, експлуатації двигунів різноманіт-ного призначення свідчить, що перспективне їх форсування є вкрай несприятли-вим фактором, який визначає працездатність конструкції. Водночас важливо, що коли певна конструкція не задовольняє вимогам експлуатаційної міцності, то во-на, незважаючи на показники інших критеріїв якості, безумовно відкидається. При цьому забезпечення заданого ресурсу (тривалої міцності) особливо термона-пружених зон деталей камери згоряння (КЗ), перш за все поршнів високофорсованих дизелів, є однією з важливіших проблем, які потребують свого розв’язання в процесі проектування двигунів, їх модерні-зації.
Експериментально встановлено і теоретично показано, що рівень тривалої міцності поршня залежить від форми КЗ і конструкції поршня в цілому, особли-востей підведення і відведення теплоти на його границях, суттєво нелінійної за-лежності фізичних властивостей матеріалів від температури, рівня форсування двигуна, нестаціонарності його навантаження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРИВАЛОЇ МІЦНОСТІ ПОРШНІВ ШВИДКОХІДНИХ ДИЗЕЛІВ ПРИ ВИКОРИСТАННІ САПР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок