Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИКА ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРУВАННЯ ПРИ ВИКОРИСТАННІ ТВЕРДОЇ ФАЗИ СУСПЕНЗІЇ ЯК ДОПОМІЖНОГО ФІЛЬТРУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

КІНЕТИКА ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРУВАННЯ ПРИ ВИКОРИСТАННІ ТВЕРДОЇ ФАЗИ СУСПЕНЗІЇ ЯК ДОПОМІЖНОГО ФІЛЬТРУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Назва:
КІНЕТИКА ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРУВАННЯ ПРИ ВИКОРИСТАННІ ТВЕРДОЇ ФАЗИ СУСПЕНЗІЇ ЯК ДОПОМІЖНОГО ФІЛЬТРУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,45 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кривенко Сергій Вікторович
УДК 66.067
КІНЕТИКА ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРУВАННЯ ПРИ ВИКОРИСТАННІ ТВЕРДОЇ ФАЗИ СУСПЕНЗІЇ ЯК ДОПОМІЖНОГО ФІЛЬТРУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
05.17.08 – процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | Доктор технічних наук, професор
Луняка Клара Василівна,
Херсонський державний технічний університет, зав. кафедри “Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів”
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор
Дубинін Анатолій Іванович,
Національний університет “Львівська політехніка”, Інститут хімії та хімічної технології, професор кафедри “Хімічна інженерія”
Доктор технічних наук, професор
Михайлик Віктор Дмитрович,
Херсонський державний технічний університет, зав. кафедри “Екологія та охорона життєдіяльності”.
Провідна установа | Сумський державний університет, Міністерство освіти і науки України,
м. Суми.
Захист відбудеться 01.07.2003 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, пл. Св. Юра, 9, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 27.05.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Вахула Я.І.
к.т.н., доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи.
Концепція розвитку хімічної промисловості України в 1998 – 2010 роках передбачає розширення асортименту та збільшення виробництва хімічної продукції і матеріалів соціальної спрямованості. Двоокис титану можна віднести до цих продуктів, оскільки він використовується у виробництві лакофарбувальної продукції, легкій промисловості, у виробництві хімічних волокон тощо. Цей продукт посідає значне місце в структурі експорту хімічної і нафтохімічної продукції – його частка в загальному обсязі експорту складає 8 %.
Одним з найважливіших гідромеханічних процесів у виробництві двоокису титану є процес фільтрування. У цій технології фільтрування проводиться двічі – при отриманні розчину титанової кислоти (так звана “чорна фільтрація”) і при відокремленні готового продукту (“біла фільтрація”). В наш час в цьому виробництві фільтрування найчастіше провадиться на барабанних вакуум-фільтрах з використанням як допоміжного фільтрувального матеріалу деревного борошна, яке наноситься на фільтрувальну синтетичну тканину, а після завершення процесу “чорної фільтрації” викидається разом з осадом шламу у відходи; це сприяє збільшенню кількості твердих відходів, що, в свою чергу, пов’язане з проблемами їхнього складування. Так, тільки для ДАК “Титан” (Автономна республіка Крим) кількість відходів складає 12 - 18 т/рік. При проведенні процесу “білої фільтрації” продукт - двоокис титану – зрізається разом із деревним борошном, яке потім відокремлюється від продукту шляхом його випалу. Це призводить до погіршення якості вітчизняного двоокису титану в порівнянні з зарубіжним. Крім того, використання деревного борошна з певних порід дерев сприяє підвищенню вартості продукції, а також нераціональному використанню природних ресурсів.
 
 
У зв’язку зі сказаним, проблема вдосконалення процесу фільтрування є нагальною для виробництва. Одним із шляхів вдосконалення цього процесу є заміна деревного борошна на осад твердої фази суспензій, які використовуються у технологічному процесі, що потребує детального вивчення кінетики цього процесу, внесення змін в конструкцію барабанного вакуум-фільтру; разом з тим це забезпечує перехід від напівбезперервного фільтрування до безперервного.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КІНЕТИКА ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРУВАННЯ ПРИ ВИКОРИСТАННІ ТВЕРДОЇ ФАЗИ СУСПЕНЗІЇ ЯК ДОПОМІЖНОГО ФІЛЬТРУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок