Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ, УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ НЕВИНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ

ПРОГНОЗУВАННЯ, УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ НЕВИНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ, УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ НЕВИНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. М.І. ПИРОГОВА
ПОЛТОРАК АНЖЕЛІКА ВІКТОРІВНА
УДК: 618.39-037-08-084
ПРОГНОЗУВАННЯ, УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ НЕВИНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі акушерства та гінекології № 1 Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
доктор медичних наук, професор Мазорчук Борис Федорович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор Венцківський Борис Михайлович, Національний медичний університет ім.акад. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1;
доктор медичних наук, професор Франчук Анатолій Юхимович, Тернопільська державна медична академія ім. О.Я. Горбачевського МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, відділення патології вагітності та пологів, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 25.09.2001 року о 12 годині на засіданні вченої ради К05.600.01 при Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І. Пирогова (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
Автореферат розісланий 19.08.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент М.І. Покидько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з причин зниження приросту населення є невиношування вагітності. Актуальність цієї проблеми обумовлена, перш за все, високою частотою самовільного переривання вагітності (до 20% від числа бажаних вагітностей), високим рівнем перинатальної патології та смертності, несприятливим впливом викиднів на дітородну функцію жінки. В Україні спостерігається зниження народжуванності, зменшення коефіцієнту плідності жінок, зниження приросту населення. За останні 10 років збільшилась кількість самовільних викиднів у 4-6 разів. Упродовж року близько 50000 жінок не доношують вагітність. Все це і визначило невиношування вагітності як медико-соціальну проблему (Кулаков В.И., Сидельникова В.М., 1996; Шкиряк-Нижник З.А., 1996; Грищенко О.В., 1997; Венцківський Б.М., 1997; Богатирьова Р.В., 1999; Писарєва С.П., 2000).
Особливої уваги заслуговує переривання вагітності в першому триместрі (до 12 тижнів). Це обумовлено, по-перше, високою частотою випадків (до 50% від загального числа викиднів та передчасних пологів), по-друге, на перший триместр вагітності приходяться так звані "критичні періоди", коли ембріон та плід найбільш чутливі до дії різних несприятливих чинників зовнішнього та внутрішнього середовища (Бодяжина В.И., 1973; Сидельникова В.М., 1986; Ю.Виктор В.Х., Вуд Е.К., 1991). Внаслідок цього виникають вади розвитку та загибель ембріонів, що є основною причиною викиднів в ранні терміни, перинатальної та в подальшому дитячої захворюваності і смертності.
В останній час на фоні погіршення екологічної ситуації в Україні, збільшення кількості імунодефіцитних станів все більшу роль в генезі невиношування вагітності відіграють бактеріальні та вірусні інфекції (Кулаков В.И., Сидельникова В.М., 1996; Демидова Е.М., Анкирская А.С., 1996; Буткова О.І., 1997; Богатирьова Р.В., 1998; Вдовиченко Ю.П., 1999; Новікова Н.В., Стукалова О.М., 2000; Newton E.R., 1997; McGregor J.A., 2000).
Аналіз літератури по цій проблемі показав, що невиношування вагітності в першому триместрі поліетіологічне, при цьому окремі причини взаємопов'язані. Наприклад, активність урогенітальної інфекції залежить від стану місцевого імунітету, на який, в свою чергу, впливають зміни гормонального статусу організму, тому для вирішення проблеми невиношування вагітності в першому триместрі необхідно комплексне обстеження жінок з урахуванням можливих взаємозв'язків причин виникнення цієї патології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ, УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ НЕВИНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок