Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПРИРОДНИХ ТА ІНДУКОВАНИХ ФАКТОРІВ НА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ТА ВІДТВОРНУ ЗДАТНІСТЬ НОРОК

ВПЛИВ ПРИРОДНИХ ТА ІНДУКОВАНИХ ФАКТОРІВ НА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ТА ВІДТВОРНУ ЗДАТНІСТЬ НОРОК

Назва:
ВПЛИВ ПРИРОДНИХ ТА ІНДУКОВАНИХ ФАКТОРІВ НА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ТА ВІДТВОРНУ ЗДАТНІСТЬ НОРОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,85 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ЗООВЕТЕРИНАРНИЙ ІНСТИТУТ
Цупило Олександр Анатолійович
УДК 636.93.084
ВПЛИВ ПРИРОДНИХ ТА ІНДУКОВАНИХ ФАКТОРІВ НА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ТА ВІДТВОРНУ ЗДАТНІСТЬ НОРОК
16.00.06 – ветеринарна санітарія та гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському зооветеринарному інституті Міністерства аграрної політики України.
Наукові керівники:
· доктор ветеринарних наук, професор Бірюков Віктор Григорович
завідувач кафедри акушерства і гінекології, Харківський зооветеринарний інститут
· доктор ветеринарних наук, професор Чорний Микола Васильович
завідувач кафедри зоогігієни, Харківський зооветеринарний інститут
Офіційні опоненти:
· доктор ветеринарних наук, професор Марков Юрій Максимович
головний науковий співробітник, Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини
· доктор ветеринарних наук, професор Гончаренко Володимир Михайлович
завідувач кафедри гігієни сільськогосподарських тварин та технології виробництва продуктів тваринництва, Одеський державний сільськогосподарський інститут
Провідна установа:
· Білоцерківський державний аграрний університет, Міністерство аграрної політики України, м. Біла Церква.
Захист відбудеться 21.05.2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.070.01 при Харківському зооветеринарному інституті за адресою: 62341, Харківська область, Дергачівський район, с. Мала Данилівка, ХЗВІ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського зооветеринарного інституту.
Автореферат розісланий 19.04.2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент М.М. Савенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз літературних джерел та результатів практичної діяльності в галузі хутрового звірівництва свідчить, що біологічно обумовлена плодючість норок вища за фактичну, яка реєструється в господарствах. Проте експериментальних робіт, проведених у цьому напрямку, явно недостатньо, а відносно багатьох кольорових груп норок вони взагалі не проводилися. Мало також висвітлені питання розкриття механізмів стимуляції та дії різноманітних факторів, які впливають на прояв і реалізацію закладеної в організмі потенційної відтворної здатності.
Правильне розуміння суті процесів розмноження відкриває шляхи регуляції природи живих організмів і таким чином дозволяє формувати нові та вдосконалити існуючі методи покращення репродуктивних якостей, зберігати і правильно вирощувати високопродуктивних нащадків.
Формування в кожному господарстві здорового, з високими показниками відтворення поголів’я звірів, розширення асортименту хутра і поліпшення його якості, а також упровадження нових технологій – головне завдання, яке стоїть перед науковцями. Без обґрунтування заходів, які застосовуються при розведенні норки, неможливо розраховувати на постійне поліпшення основних показників відтворення.
Дуже актуальні дослідження з вивчення впливу технологічних, макро- та мікрокліматичних, а також біогенних факторів з метою підвищення резистентності і відтворної здатності норок різних кольорових груп. Саме пошуку шляхів вирішення зазначеної проблеми і присвячені дослідження, результати яких викладені в дисертаційній роботі.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Матеріали дисертаційної роботи є розділом комплексної теми кафедри зоогігієни Харківського зооветеринарного інституту “Гігієна вирощування, утримання та експлуатації тварин” (№ Державної реєстрації АО 1001315Р).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи було вивчення та обґрунтування можливості практичного використання оптимальних біокліматичних факторів, технологічних режимів та засобів біогенної дії на організм, які підвищують загальну резистентність і відтворну здатність норок.
Для досягнення мети були поставлені наступні завдання:
? провести порівняльний аналіз відтворної здатності норок різних кольорових груп;
? визначити в експерименті фактичну та потенційну плодючість норок різних кольорових груп;
? з’ясувати вплив комплексної дії макро- та мікрокліматичних факторів (температура, вологість, швидкість руху повітря і його охолоджуюча здатність, тривалість світлового дня, інтенсивність природного освітлення) на відтворну здатність норок різних кольорових груп;
? дати науково обґрунтовані пропозиції щодо оптимізації мікроклімату і зоогігієнічних умов утримання норок у шедах;
? вивчити вплив технологічних факторів (режимів гону і перебігу щенності, віку і вгодованості самок) на показники відтворення норок;
? провести порівняльну оцінку впливу тканинних препаратів (з печінки великої рогатої худоби і жіночої плаценти) на резистентність, ефективність відтворення, морфологічні та біохімічні показники крові норок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ПРИРОДНИХ ТА ІНДУКОВАНИХ ФАКТОРІВ НА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ТА ВІДТВОРНУ ЗДАТНІСТЬ НОРОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок