Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО – ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗИМОСТІЙКОСТІ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДУ MAGNOLIA L.

СТРУКТУРНО – ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗИМОСТІЙКОСТІ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДУ MAGNOLIA L.

Назва:
СТРУКТУРНО – ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗИМОСТІЙКОСТІ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДУ MAGNOLIA L.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,07 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПАЛАГЕЧА РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 581. 84: 581.1: 582.677
СТРУКТУРНО – ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗИМОСТІЙКОСТІ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДУ MAGNOLIA L.
03.00.12 – фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ - 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі фізіології та екології рослин біологічного факультету та у Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Таран Наталія Юріївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідуюча науково-дослідної лабораторії фізіологічних
основ продуктивності рослин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Силаєва Алла Михайлівна,
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник
лабораторії фізіології рослин
кандидат біологічних наук,
Мартин Геннадій Ігнатович,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
старший науковий співробітник відділу фітогормонології
 
Провідна установа: Національний Ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 27 лютого 2006 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, просп. Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 27 січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р. Андрійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження генофонду рослинного світу, особливо реліктової флори, є одним із пріоритетних напрямків сучасного етапу розвитку людської цивілізації. Під час інтродукції рослин важливо прогнозувати успішність цього процесу, особливо для таких екзотів, як магнолії — найдавніші квіткові рослини (Тахтаджян, 1966). У наш час залишились лише невеликі природні ареали магнолій у Східній та Південно-Східній Азії, на південному сході Північної Америки та в Центральній Америці. Це — переважно субтропічні рослини, хоча деякі листопадні види можуть витримувати низькі температури (Коршук, 2004; Петухова, 2003; Sponberg,1998).
Найчутливішими до температурних коливань, особливо в зимово-весняний період, є однорічні пагони магнолій, про що свідчить утворення морозобоїн та зимове висихання пагонів. Отже, для успішної інтродукції магнолії в помірних кліматичних умовах Лісостепу і Полісся України, де головним лімітуючим чинником є саме низькі температури взимку та весняні приморозки, слід добирати види, здатні перебудовувати свої фізіологічні процеси у напрямку підвищення холодостійкості, що сприяє виживанню інтродуцентів у нових умовах існування.
Актуальність дослідження зимостійкості деревних порід зумовлена не лише великими збитками, що їх завдають господарству різноманітні фактори зимівлі, але й недостатністю вивченості фізіологічних та біохімічних механізмів стійкості багаторічних рослин до несприятливих чинників навколишнього середовища.
Дослідження анатомічної будови, фізіологічних та біохімічних пристосувань різних тканин пагонів до дії низьких температур передбачає скринінг стійких видів магнолій для культивування у нових кліматичних умовах. В Україні протягом багатьох років проводяться ботанічні та фізіологічні дослідження магнолій (Минченко, Коршук, 1987; Григоренко, Головня та ін., 2000). Однак інформація про стійкість магнолій до кліматичних факторів Лісостепу та Полісся України неповна, що потребує детального комплексного дослідження. У світовій практиці більшість робіт спрямовано на вивчення ботанічних характеристик представників даного роду (Callaway, 1994; Nooteboom, 1998; Lin, 1998; Петухова, 2003
З’ясування особливостей фізіологічних й біохімічних процесів та формування анатомічних структур пагонів дасть змогу встановити рівень зимостійкості магнолій у нових кліматичних умовах з метою поширення декоративних екзотів в озелененні міст нашої країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СТРУКТУРНО – ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗИМОСТІЙКОСТІ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДУ MAGNOLIA L.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок