Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мотиви Заходу та сходу у прозі І. О. Буніна

Мотиви Заходу та сходу у прозі І. О. Буніна

Назва:
Мотиви Заходу та сходу у прозі І. О. Буніна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,56 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
дніпропетровський національний університет
Рожкова Ганна Дмитрівна
УДК: 821.161.1“19/20”
Мотиви Заходу та сходу у прозі І. О. Буніна
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ
2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філологічної та культурологічної підготовки журналістів Дніпропетровського національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Підмогильна Наталія Василівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри філологічної та культурологічної підготовки журналістів.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Андрущенко Олена Анатоліївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
професор кафедри російської
та світової літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Тузков Сергій Олександрович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені В.К.Винниченка,
старший викладач кафедри зарубіжної
літератури та компаративістики.
Провідна установа | Запорізький національний університет,
кафедра зарубіжної літератури,
Міністерство освіти і науки України,
м. Запоріжжя.
Захист відбудеться “27” жовтня 2006 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К ,051,12 Дніпропетровського національного університету (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49027, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий “27” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема Заходу та Сходу як культурних векторів досліджувалась представниками різних галузей науки (Т.Григор’єва, Б.Гройс, В.Жирмунський, О.Іцхокін, М.Конрад, М.Лотман, В.Малявін, К.Мяло, Є.Челишев, К.Г.Юнг). Сучасне літературознавство традиційно виокремлює елементи діаметрально протилежних культур у творах російських письменників межі ХІХ–ХХ ст.ст., коли тема впливу Заходу та Сходу на російську культуру набула актуальності у зв’язку з кардинальним переглядом морально-духовних цінностей соціуму. У цьому контексті самобутнім і визначним явищем російської літератури є художня проза І.О.Буніна, в якій відбилися й неповторно переломилися образи західної та східної культур. Саме оригінальність художнього втілення цих образів, а також індивідуально-неповторний погляд письменника на проблему співвідношення Заходу та Сходу зумовили актуальність дослідження прози І.О.Буніна під зазначеним кутом зору. Тема “Захід – Схід” актуалізована в сучасному бунінознавстві (С.Антонов, Д.Вудворд, Е.Денисова, Д. Коннолі, Т.Марулло, О.Сливицька, С.Смольянинова, О.Солоухіна та ін.) як аксіологічна для творчості письменника, але вивчена недостатньо.
У дисертації творчість І.О.Буніна досліджується в контексті світової літератури й культури: у творах письменника відбилися елементи християнської релігії, буддійські уявлення, образи мусульманської релігії й поезії, шопенгауерівські, ніцшеанські, фрейдистські ремінісценції, національно-культурні атрибути різних народів. Інтерпретаційні можливості розширюються завдяки наявності й інтенсивному функціонуванню у творах І.О.Буніна численних мотивів, що репрезентують певну культуру або в якийсь спосіб пов’язані з інонаціональним середовищем. Беручи до уваги той факт, що окремий мотив у контексті співіснує та взаємодіє з іншими мотивами твору, виявляючись щоразу по-різному, можна говорити про актуальність і доцільність застосування під час аналізу бунінської прози прийомів мотивного аналізу як домінантного. Таким чином, актуальність здійсненого дослідження підтримується широким діапазоном інтерпретаційних ресурсів багатошарових бунінських текстів, багатоаспектністю дихотомії “Захід/Схід” і продуктивністю мотивного аналізу художньої творчості І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Мотиви Заходу та сходу у прозі І. О. Буніна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок