Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕРВНІСТЬ І БЕЗПЕРЕРВНІСТЬ У РОСІЙСЬКОМУ ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ КІНЦЯ ХIХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ: СИМВОЛІЗМ І А.П. ЧЕХОВ

ПЕРЕРВНІСТЬ І БЕЗПЕРЕРВНІСТЬ У РОСІЙСЬКОМУ ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ КІНЦЯ ХIХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ: СИМВОЛІЗМ І А.П. ЧЕХОВ

Назва:
ПЕРЕРВНІСТЬ І БЕЗПЕРЕРВНІСТЬ У РОСІЙСЬКОМУ ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ КІНЦЯ ХIХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ: СИМВОЛІЗМ І А.П. ЧЕХОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАБОВСЬКИЙ Михайло Маркович
УДК 82.0:801. 6
ПЕРЕРВНІСТЬ І БЕЗПЕРЕРВНІСТЬ У РОСІЙСЬКОМУ ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ
КІНЦЯ ХIХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ:
СИМВОЛІЗМ І А.П. ЧЕХОВ
10.01.02 - російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2002


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі російського літературознавства Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник доктор філологічних наук,
професор Гусєв Віктор Андрійович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри російського літературознавства
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор,
Андрущенко Олена Анатоліївна,
Харківський державний педагогічний університет
імені Г.Сковороди
професор кафедри світової літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Бойко Алла Анатоліївна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри журналістики
Провідна установа Таврійський національний університет, кафедра російської та зарубіжної літератури
Захист відбудеться “23” квітня 2002 року о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.12 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті (49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд.804).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул.Козакова, 8.
Автореферат розісланий “18”лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О.


Загальна характеристика роботи
Періоду кінця XIX – початку ХХ століття в історії російської літератури відведено особливе місце. Полеміка навколо нього ведеться протягом багатьох десятиліть, що зумовлено надзвичайно суперечливим характером літературного процесу цієї епохи, відсутністю в ньому домінуючого вектора літературного руху. Тривалий час під впливом ідеологічного розуміння кінець ХІХ – початок ХХ століття розглядався у вітчизняному літературознавстві крізь призму творчості А. П. Чехова. Йому присвячена значна кількість робіт, зокрема дослідження Л. Долотової, Б. Зінгермана, В. Катаєва, В. Лакшина, М. Мур’янова, З. Паперного, Е. Полоцької, В. Седегова, І.Сухіх, О. Чудакова.
Останнім часом літературознавство зосередило свої зусилля на реконструкції російського символізму і постсимволізму і на вивченні авангарду. На сьогодні написано ряд монографій, статей, у яких досліджується як символізм у цілому (його генезис, філософські, естетичні, психологічні складові), так і творчість його окремих представників. Значний внесок у розробку цієї проблеми зробили наукові розвідки М. Богомолова, Є.В. Іванова, С.П. Ільєва, Ж. Нива, В. Саричева, І. Сермана, Л. Сілард, В. Страда, О. Еткінда, і багатьох інших.
Проте в роботах про А. П. Чехова символізм розглядається тільки з позиції впливу на творчість письменника. Подібна ситуація, тільки в протилежному напрямку, простежується і в працях про символізм. Виняток становить монографія О. Толстої “Поетика подразнення”. Її існування лише підкреслює, що на сьогоднішній день співіснують нібито дві альтернативні історії російської літе-ратури кінця XIX - початку ХХ століття. Вони описують різні соціально-культурні “хронотопи”, що не перетинаються: початок дев’яностих - дев’ятисотих років А. П. Чехова, потім той ж час “декадентів”.
Актуальність обраної теми обумовлена необхідністю створення цілісної картини розвитку російської літератури кінця ХІХ - початку ХХ століття. У даному випадку йдеться не про опис якомога більшої кількості літературних фактів, а про виявлення тенденцій літературного процесу обговорюваної епохи, взаємодії і взаємовпливу тенденцій, що знайшли своє відображення в художніх творах як А. П. Чехова, так і символістів.
У зв'язку з цим важливим є виявлення специфіки літературного процесу досліджуваної епохи, оскільки саме він визначає місце в літературі нового художнього тексту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕРЕРВНІСТЬ І БЕЗПЕРЕРВНІСТЬ У РОСІЙСЬКОМУ ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ КІНЦЯ ХIХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ: СИМВОЛІЗМ І А.П. ЧЕХОВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок