Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ ОСЕСИМЕТРИЧНОГО ЕЛЕКТРОПРУЖНОГО ДЕФОРМУВАННЯ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ЦИЛІНДРІВ ПРИ ДИНАМІЧНИХ ЗБУРЕННЯХ

ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ ОСЕСИМЕТРИЧНОГО ЕЛЕКТРОПРУЖНОГО ДЕФОРМУВАННЯ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ЦИЛІНДРІВ ПРИ ДИНАМІЧНИХ ЗБУРЕННЯХ

Назва:
ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ ОСЕСИМЕТРИЧНОГО ЕЛЕКТРОПРУЖНОГО ДЕФОРМУВАННЯ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ЦИЛІНДРІВ ПРИ ДИНАМІЧНИХ ЗБУРЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,05 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут механіки ім. С. П. Тимошенка
Григор’єва Людмила Олександрівна
УДК 534-21:537.226.86
ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ ОСЕСИМЕТРИЧНОГО ЕЛЕКТРОПРУЖНОГО
ДЕФОРМУВАННЯ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ЦИЛІНДРІВ
ПРИ ДИНАМІЧНИХ ЗБУРЕННЯХ
01.02.04—механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис
Дисертацію виконано в Інституті механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України,
Київському національному університеті будівництва і архітектури
Науковий керівник член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Шульга Микола Олександрович,
Інститут механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України,
завідувач відділу електропружності
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Козлов Володимир Ілліч,
Інститут механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України, провідний науковий співробітник
відділу термопружності
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Бабаєв Олександр Арташесович,
Київський університет економіки
і технологій транспорту,
доцент кафедри теоретичної та прикладної механіки
Захист відбудеться “18” грудня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Петра Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України.
Автореферат розісланий “15” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
д. ф.-м. н. О. П. Жук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На основі ефекту зв’язаності електричного поля та механічних деформацій в п’єзокерамічних елементах конструкцій функціонують різноманітні пристрої, що знаходять широке застосування в різних областях сучасної техніки. Забезпечення надійності та вибір оптимальних умов функціонування конкретних технічних пристроїв висуває необхідність сумісного вивчення електричного поля і механічних напружень та переміщень в п’єзоелектричних елементах при нестаціонарних навантаженнях. В ряді випадків механічні параметри систем є визначальними. Геометричні розміри, форма п’єзокерамічних елементів конструкцій визначаються їх призначенням та типом навантаження. Одними з найбільш поширених конструктивних елементів є п’єзокерамічні циліндри та призматичні тіла. П’єзоелектричні елементи такої геометрії використовуються для визначення тиску, отримання ультразвуку великої інтенсивності, в якості конструктивних елементів стержневих, циліндричних та інших типів перетворювачів, датчиків сили та прискорення, вібродатчиків.
Дослідження динамічного електромеханічного стану п’єзокерамічних тіл при нестаціонарних навантаженнях є важливим питанням при конструюванні пристроїв, що діють на базі явища п’єзоефекту. В зв’язку з необхідністю подальшого розвитку теорії електропружності при нестаціонарних збуреннях є актуальною розробка ефективного чисельного методу розв’язання двовимірних динамічних задач електропружності, що дозволяє проводити розрахунки характеристик перехідних процесів в суцільних середовищах та дослідження нестаціонарних режимів роботи конкретних п’єзокерамічних перетворювачів при механічних та електричних динамічних збуреннях.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, результати яких викладені в дисертаційній роботі, передбачені програмами і планами наукових досліджень з природничих наук НАН України і увійшли до звітів по науково-дослідній роботі Інституту механіки ім. С. П. Тимошенка “Резонансні електромеханічні коливання п’єзоелектричних тонкостінних тіл” (№ д. р. 0106U000420) та “Неусталені електропружні коливання призматичних п’єзокерамічних тіл” (№ д. р. 0106U000422).
Мета і задачі дослідження. Побудова ефективного чисельного сіткового алгоритму та розв’язання двовимірних нестаціонарних початково-крайових задач електропружності для циліндричних та призматичних п’єзокерамічних тіл, аналіз виникнення та поширення електропружних збурень в п’єзокерамічних тілах при електричних та механічних нестаціонарних навантаженнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ ОСЕСИМЕТРИЧНОГО ЕЛЕКТРОПРУЖНОГО ДЕФОРМУВАННЯ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ЦИЛІНДРІВ ПРИ ДИНАМІЧНИХ ЗБУРЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок