Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія магнію, алюмінію, титану та їх оксидів з гідроксидно–хлоридними розплавами

Взаємодія магнію, алюмінію, титану та їх оксидів з гідроксидно–хлоридними розплавами

Назва:
Взаємодія магнію, алюмінію, титану та їх оксидів з гідроксидно–хлоридними розплавами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,41 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І.Вернадського
Скриптун Ігор Миколайович
УДК 544.351.3–16.032.4+54–36
Взаємодія магнію, алюмінію, титану
та їх оксидів
з гідроксидно–хлоридними розплавами
02.00.04 – фізична хімія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії наук України.
Науковий керівник: член–кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор, О.Г. Зарубицький
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, провідний науковий співробітник Мирна Тетяна Альфредівна, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України кандидат хімічних наук, доцент Мустяца Олег Микифорович, Національний транспортний універсинет
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист дисертації відбудеться "21"червня 2001 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д26.218.01 при Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ–142, проспект академіка Паладіна, 32/34, конференц–зал.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України.
Автореферат розісланий "18" травня 2001 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради, кандидат хімічних наук Г.Г. Яремчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Взаємодія металів або їх оксидів з іонними розплавами складає основу багатьох сучасних технологій, наприклад виробництво та рафінування кольорових металів, очистка литва від кераміки та пригару, синтез нових матеріалів та сполук, тощо. По мірі практичного освоєння нових технологій все більш відчутним стає відсутність фундаментальних узагальнень та знань про реакції такого роду, принципи цілеспрямованого управління ними. В зв'язку з цим систематичні дослідження взаємодії в системах метал (оксид металу) — іонний розплав, вивчення загальних закономірностей перетворень, які протікають в даних системах, створення теоретичних основ, що забезпечують достовірний кінцевий результат відповідних розробок, – є актуальним не лише науковим але й прикладним завданням.
Дана робота присвячена вивченню взаємодії магнію, алюмінію, титану та їх оксидів (Al2O3, MgO та TiO2) з гідроксидно–хлоридними розплавами. До теперішнього часу ця проблема вивчена недостатньо, хоча такі реакції застосовуються у ряді технологічних процесів. Результати відповідних досліджень отримані на різному експериментальному та теоретичному рівнях тому нерідко зустрічаються протиріччя.
Вивчення розчинності твердих тіл в іонних розплавах обумовлено необхідністю знань для обгрунтування технологій електрохімічного отримання металів та обробки їх сплавів, корозії конструкційних матеріалів. Відомих результатів недостатньо для розробки цілісної системи підходів та критеріїв оцінки природи розчинності в іонних розплавах. До цього часу системи оксид металу — іонний розплав систематично вивчалися лише на окремих об'єктах. У той же час дослідження таких систем, крім практичного значення несуть інформацію про характер міжчасткової взаємодії у системі, що важливо для подальшого розвитку теорії будови розплавлених солей, а також сутності молекулярних, іонних процесів і реакцій, які відбуваються при взаємодії твердого тіла із високотемпературними іонними рідинами. Але відомих даних недостатньо для того, щоб, узагальнюючи їх, можна було встановити певні чіткі закономірності цього процесу та використовувати їх для кількісних розрахунків. Тому необхідно проводити накопичення експериментальних даних поряд із спробами їх поглибленого аналізу.
Мета і задачі роботи. Метою даною роботи було встановити закономірності взаємодії легких металів (магнію, алюмінію та титану) з гідроксидно–хлоридними розплавами, з'ясувати закономірності розчинення оксидів легких металів (MgO, Al2O3, TiO2) у розплавах гідроксидів лужних металів та їх сумішей з хлоридами літію, натрію та калію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Взаємодія магнію, алюмінію, титану та їх оксидів з гідроксидно–хлоридними розплавами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок