Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
ТЕРЗІ ПИЛИП ПИЛИПОВИЧ
УДК 378.937 + 378.126 + 152.21
ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ
ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м. Одеса), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ЦОКУР Ольга Степанівна,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
БУКАЧ Микола Миколайович,
Миколаївський державний гуманітарний
університет імені Петра Могили,
завідувач кафедри соціальної роботи,
педагогіки та психології
кандидат педагогічних наук, доцент
Кічук Ярослав Валерійович,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
доцент кафедри суспільних наук
Захист дисертації відбудеться “ 20 ” грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.02 у Кіровоградському педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кіровоградського педагогічного університету імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “ 16 ” листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Т.Я. Довга


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ідеї гендерних досліджень знаменують сьогодні новий підхід і нове бачення світових перетворень, оскільки без них неможливо утвердити свободу, справедливість і соціальний прогрес. Тому творення нового українського суспільства на принципах справедливості й демократії можливе на засадах врахування концепції гендерного підходу щодо місця і ролі особистості жінки і чоловіка як рівних у правах, свободах, обов’язках, можливостях і відповідальності.
Керуючись гендерними ідеями соціальної рівності, Україна підписала міжнародні документи щодо долання гендерної нерівності в усіх сферах суспільного розвитку, ліквідації всіх форм дискримінації будь-якої статі, наповнення гендерним компонентом усієї системи суспільної і державної життєдіяльності, забезпечення пріоритету гендерного підходу щодо створення умов саморозвитку і самовираження Жінки і Чоловіка, оцінки планів та результатів їх діяльності, визначення гендерної перспективи. Виконання взятих зобов’язань щодо утвердження гендерної рівності потребує осмислення національних можливостей їх реалізації з урахуванням історично набутої практики суспільного життя чоловіка і жінки, національних традицій їх взаємовідносин, досягнень і рівня соціальної культури та її складової – гендерної культури.
Як наслідок, упродовж останнього часу в Україні значно активізувалась наукова думка й діяльність, спрямовані на гендерні перетворення, зокрема й у системі вищої професійної освіти. Цьому сприяли проведені наукові дослідження з проблем: теорії та методології гендеру (О.Вороніна, І.Горошко, І.Жеребкіна, Г.Тьомкіна та ін.); упровадження принципів гендерної рівності й демократії у сферу освітнього простору сучасної вищої школи (В.Агеєв, Т.Булавіна, Л.Бут, Т.Говорун, Я.Кічук та ін.); гендерної диференціації (Д.Батлер, О. де Бовуар, О.Здравомислова, А.Тьомкіна та ін.); психологічних й анатомо-фізіологічних відмінностей між жінками й чоловіками (Б.Ананьєв, І.Кін та ін.); участі жінок у суспільному житті та професійній діяльності (О.Гвоздьова, В.Герчикова, А.Чірікова та ін.); гендерної психології та педагогіки (Т.Говорун, О.Кікінежді, І.Кльоціна, І.Кін, В.Кравець та ін.); інтеграції гендерного підходу у систему вищої професійної освіти (М.Букач, О.Булатова, І.Іванова, І.Луценко, І.Мунтян, О.Цокур та ін.).
Натомість, у системі вищої професійної освіти загалом і вищої технічної освіти зокрема завдання формування гендерної культури студентів до сьогодні залишається теоретично не обгрунтованим і практично не вирішеним, незважаючи на набутий позитивний педагогічний досвід щодо інтеграції гендерного підходу в навчально-виховний процес окремих вищих педагогічних (Луганський національний педагогічний університет ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок