Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання використання інсайдерської інформації на ринку цінних паперів

Правове регулювання використання інсайдерської інформації на ринку цінних паперів

Назва:
Правове регулювання використання інсайдерської інформації на ринку цінних паперів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Саєнко
Володимир Володимирович
УДК 346.54 + 347.457
Правове регулювання використання інсайдерської інформації
на ринку цінних паперів
Спеціальність: 12.00.04 господарське право;
арбітражний процес
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі господарського права юридичного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
Щербина Валентин Степанович
завідувач кафедри господарського права
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
старший науковий співробітник
Замойський Ігор Євгенович
Донецький інститут економіки і господарського права, професор
(м. Донецьк)
кандидат юридичних наук,
Назарчук Ігор Ростиславович
адвокат юридичної фірми
ТОВ “Бейкер і Маккензі (Україна) Лімітед” (м. Київ)
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра господарського права (м. Донецьк)
Захист відбудеться 18 червня 2002року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.06 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 253).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 15 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент Боднар Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У зв’язку з розбудовою ринкової економіки в Україні перед законодавцем і юридичною наукою стоїть завдання створити правову основу для ефективного функціонування і розвитку ринку цінних паперів. Україна має унікальну можливість не повторювати шлях спроб і помилок, який пройшли у своєму розвитку інші країни, а одразу будувати свій ринок цінних паперів за кращими європейськими та світовими зразками. Одним із основних принципів існування такого ринку, який покликаний забезпечити його прозорість і рівні можливості для всіх інвесторів, є заборона використання інсайдерської інформації, зокрема при укладенні угод купівлі-продажу цінних паперів.
Ринкова вартість цінних паперів, які обертаються на ринку, постійно змінюється в залежності, серед інших факторів, від наявної в учасників фондового ринку інформації про очікуваний доход за цими цінними паперами, стан справ і перспективи діяльності емітента. Отже, особа, яка першою одержує таку інформацію (за наявності певних ознак вона називається "інсайдерською") завдяки своїй посаді чи певному зв’язку з емітентом (за певних умов таких осіб називають "інсайдерами") має можливість одержати прибуток, придбавши цінні папери до підвищення ціни, або уникнути збитків, продавши цінні папери до початку падіння їх ринкової ціни.
Породжені використанням інсайдерської інформації нерівні можливості для інвесторів негативно впливають на економіку і суспільство: довіра інвесторів до ринку падає, об’єми інвестицій зменшуються, від чого емітенти одержують менше акціонерного капіталу, а ринок страждає від низької капіталізації та нестабільності. Через ці негативні наслідки використання інсайдерської інформації на ринку цінних паперів розглядається як правопорушення у багатьох розвинутих країнах, а незабаром аналогічні норми повинні з’явитися і в Україні.
Так, Указ Президента України від 30 жовтня 1999 р. № 1415 "Про Основні напрями розвитку фондового ринку в Україні у 2000 році" у частині розвитку нормативно-правової бази виділив необхідність удосконалення механізму захисту дрібних акціонерів і кредиторів у процесі використання інсайдерської інформації. Робота над відповідним законопроектом, норми якого служитимуть правовою основою державного регулювання питання використання інсайдерської інформації, ведеться уже декілька років.
Вибір теми дисертації викликаний негайною необхідністю дослідити суть правового регулювання використання інсайдерської інформації, підвести теоретичну основу і виробити практичні рекомендації щодо заборони використання інсайдерської інформації на ринку цінних паперів напередодні прийняття Україною нового законодавства у цій галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Правове регулювання використання інсайдерської інформації на ринку цінних паперів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок