Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАБУХАЮЧІ ГРУНТИ У БАГАТОШАРОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ ФУНДАМЕНТНИХ ПЛИТ І МАЛОПОВЕРХОВИХ БУДИНКІВ

НАБУХАЮЧІ ГРУНТИ У БАГАТОШАРОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ ФУНДАМЕНТНИХ ПЛИТ І МАЛОПОВЕРХОВИХ БУДИНКІВ

Назва:
НАБУХАЮЧІ ГРУНТИ У БАГАТОШАРОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ ФУНДАМЕНТНИХ ПЛИТ І МАЛОПОВЕРХОВИХ БУДИНКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,07 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ КОНДРАТЮКА
ХРАПАТОВА ІРИНА ВІКТОРІВНА
УДК 624.131.525:624.159.4
НАБУХАЮЧІ ГРУНТИ У БАГАТОШАРОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ ФУНДАМЕНТНИХ ПЛИТ І МАЛОПОВЕРХОВИХ БУДИНКІВ
05.23.02 – Основи і фундаменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Полтава 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури (ХДТУБА) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник– | кандидат технічних наук, професор ВОБЛИХ Віталій Олександрович, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, кафедра основ, фундаментів та інженерної геології
Офіційні опоненти: | - доктор технічних наук, професор ТАРАНОВ Валентин Георгійович, Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедри механіки ґрунтів, фундаментів і інженерної геології;
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник ШОКАРЕВ Віктор Семенович, Запорізьке відділення науково-дослідного інституту будівельних конструкцій Міністерства регіонального розвитку і будівництва України, директор.
 
Захист відбудеться “ 1 ” квітня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.052.02 при Полтавському національному технічному університету імені Юрія Кондратюка за адресою: 36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 24, ауд. 234.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка за адресою: 36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 24.
Автореферат розісланий “ 28 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.В. Чернявський |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Малоповерхові будинки, зведені на набухаючих ґрунтах часто страждають від виникнення тріщин у різних конструктивних елементах. Явище набухання ґрунту, пов'язане зі зміною його вологості, являє додатковий вплив на основу, що позначається на роботі всієї споруди.
При проектуванні чи реконструкції будинків за наявності в основі набухаючих ґрунтів потрібно мати чіткий розподіл внутрішніх зусиль в елементах фундаменту, стінах і перекритті. Одержати картину розподілу внутрішніх зусиль можна тільки в тому випадку, якщо вдається створити розрахункову модель, що містить у собі не тільки наземну частину будинку, але й фундамент з основою. Існуючі норми, на жаль, не дають можливості створити таку модель і радять визначати деформації набухання ґрунту окремо без урахування взаємного впливу основи та споруди. Отже, рішення для фундаментної плити на набухаючому ґрунті, як окремого конструктивного елемента, з урахуванням набухання через залежності для напруженого стану (НС) за СНиП 2.02.01-83, є актуальною задачею. Крім цього, вирішити проблему урахування спільної роботи системи „основа – фундамент – споруда” можливо з використанням програмних комплексів, що працюють на базі метода скінчених елементів (МСЕ). Однак ці програми не дозволяють урахувати набухання окремих шарів ґрунту та оцінити цей вплив на роботу всієї споруди. Тому створення методики урахування набухання ґрунтів основи в роботі всієї системи „основа – фундамент – споруда” є актуальним завданням. Можливість такого урахування дозволить більш точно оцінити напружено-деформований стан (НДС) всієї системи та одержати більш економічне рішення при проектуванні малоповерхових будинків на набухаючих ґрунтах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках програми „Складні інженерно – геологічні умови та їх урахування при проектуванні основ та фундаментів” кафедри основ, фундаментів та інженерної геології ХДТУБА (№ держреєстрації 0107U001648, обліковий № 0207U004456).
Мета й задачі дослідження. Метою роботи є створення методики, що дозволяє оцінити вплив набухання основи на спільну роботу системи „основа – фундамент – споруда”, а також на роботу ії окремих конструктивних елементів – плитних фундаментів довільного обрису в плані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НАБУХАЮЧІ ГРУНТИ У БАГАТОШАРОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ ФУНДАМЕНТНИХ ПЛИТ І МАЛОПОВЕРХОВИХ БУДИНКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок