Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ ЗА УМОВ НЕЛІНІЙНОСТІ РАДІОПРИЙМАЛЬНОГО ТРАКТУ

ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ ЗА УМОВ НЕЛІНІЙНОСТІ РАДІОПРИЙМАЛЬНОГО ТРАКТУ

Назва:
ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ ЗА УМОВ НЕЛІНІЙНОСТІ РАДІОПРИЙМАЛЬНОГО ТРАКТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Коляденко Юлія Юріївна
УДК 621.396.931(024)
ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ ЗА УМОВ НЕЛІНІЙНОСТІ РАДІОПРИЙМАЛЬНОГО ТРАКТУ
05.12.13 – Радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки
Науковий керівник: додоктор технічних наук професор Поповський Володимир Володимирович, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри "Телекомунікаційні системи".
Офіційні опоненти: доктор технічних наук професор Корнієнко Леонід Григорович, Харківський військовий університет, професор кафедри "Пристрої випромінювання та прийому сигналів радіолокаційного озброєння"; кандидат технічних наук доцент Марєха Анатолій Семенович, Харківський інститут військово-повітряних сил, начальник кафедри "Авіаційні засоби зв'язку".
Провідна установа : Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", кафедра “Засоби телекомунікацій".
Захист відбудеться "30" травня 2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.052.03 у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166 , м.Харків, пр.Леніна 14, ауд.4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університеті радіоелектроніки за адресою: 61166 , м.Харків, пр.Леніна 14.
Автореферат розісланий "20" квітня 2001р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради Д.64.052.03 Чурюмов Г. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема забезпечення високого завадозахисту систем радіозв'язку є однією з основних у загальному комплексі проблем їхнього розвитку і удосконалення. Традиційно для вирішення цієї проблеми застосовуються частотно-часові, кодові та енергетичні методи. В умовах постійного ускладнення електромагнітної обстановки іде пошук додаткових методів завадозахисту систем і ліній зв'язку. Одним із перспективних методів завадозахисту є просторово-часова обробка сигналів (ПЧОС), під якою розуміється цілеспрямована сукупність дій над сигналами, прийнятими в різних точках простору, що дозволяє з максимальною якістю вилучити корисну інформацію, яка міститься в цих рознесених сигналах. При цьому просторова обробка реалізується за допомогою відповідного вибору амплітудно-фазового розподілу на кожному або деяких виходах, рознесених у просторі антен із складанням струму на цих виходах на загальному суматорі. Часова ж обробка часто об'єднується з частотною. Як показує досвід, ПЧОС майже у всіх випадках досить гармонійно поєднується з іншими методами обробки, що в цілому дає досить дієвий результат. ПЧОС, як правило, здійснюється в реальному масштабі часу і оптимізуєтся по одному або по різним (хоча і взаємозалежним) критеріям. Як ті, так і інші задачі ПЧОС залишаються предметом інтенсивних досліджень, тому що забезпечують підвищення ефективності приймання корисних сигналів на десятки децибел при наявності зосереджених по спектру частот завад.
ПЧОС можна вирішити як багатомірну задачу, що забезпечує найкращі якісні показники при прийманні корисних сигналів у системах з адаптивними антенними гратками (ААГ). Основна причина пильної уваги до ААГ полягає в спроможності таких систем без апріорної інформації про параметри завад автоматично виявити присутність цих завад і придушувати їх на виході гратки, поліпшуючи тим самим умови приймання корисного сигналу. Така процедура, напевно, є відповідним варіантом вирішення проблеми вибілювання пофарбованих перешкод з подальшим використанням оптимального приймача, синтез якого, до речі, не є предметом досліджень цієї роботи.
При опрацюванні теорії ААГ великий вклад внесли вітчизняні та зарубіжні вчені, серед яких слід упом'янути Уідроу, Епльбаума, Комптона, Монзінго, Міллера, Ширмана, Пістолькорса, Шифріна, Корнієнко та інших.
ААГ може бути відносно легко реалізована в діапазонах коротких або ультракоротких хвиль, в діапазоні НВЧ для тропосферних станцій зв'язку, у яких вже є від 2 до 16 приймальних антенних елементів і стільки ж, або більше приймальних трактів, на базі яких без істотних конструктивних змін можна реалізувати алгоритми ПЧОС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ ЗА УМОВ НЕЛІНІЙНОСТІ РАДІОПРИЙМАЛЬНОГО ТРАКТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок