Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРЕЦЬКІ ТА ІТАЛІЙСЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ МОВІ

ГРЕЦЬКІ ТА ІТАЛІЙСЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ МОВІ

Назва:
ГРЕЦЬКІ ТА ІТАЛІЙСЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,55 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Iнститут сходознавства імені А. Кримського
Мазiнов Ахтем Сеїт-Аметович
УДК 811.512.145. 373. 613
ГРЕЦЬКІ ТА ІТАЛІЙСЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ
В КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ МОВІ
10.02.13 – мови народів Азії, Африки,
аборигенних народів Америки та Австралії
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiлологiчних наук
Київ 2004
Дисертацiєю є рукопис.
Роботу виконано на факультетi східної та кримськотатарської філології Таврійського національного університету ім. В. Вернадського.
Науковий керiвник:
доктор фiлологiчних наук, професор
Меметов Айдер Меметович
декан факультету східної та кримськотатарської філології ТНУ ім. В. Вернадського (м. Сімферополь)
Офiцiйнi опоненти:
доктор фiлологiчних наук
Бондаренко Іван Петрович
професор Інституту філології Київського національного унiверситету ім. Тараса Шевченка (м. Київ)
кандидат фiлологiчних наук, доцент
Акмоллаєв Енвер Сеїдаметович
доцент кафедри кримськотатарської і турецької
філології Кримського державного інженерно-
педагогічного унiверситету (м. Сімферополь)
Провідна установа:
Київський національний лінгвістичний університет
Захист відбудеться “ 11 травня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.01 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства імені А. Кримського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.).
Автореферат розісланий “ 9 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.і.н Василюк О.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема запозичення іншомовної лексики – одна із складових лінгвістичного дослідження, яке займається порівняльним вивченням мов та мовних груп.
Запозичене чи споконвічно виділене слово, з якої мови чи мовної групи воно прийшло, причини і способи запозичення – ось низка найбільш загальних питань, що вирішувалися дослідниками при розробці цієї проблеми.
Важливими аспектами вивчення запозичень є визначення фонетичної, морфологічної і лексико-семантичної трансформації слова в мові-реципієнті та визначення тематичних груп, що складаються запозиченими лексемами.
Актуальність дослідження грецьких та італійських запозичень зумовлена необхідністю створення найбільш повної картини мовних процесів, які сформували сучасну кримськотатарську мову, доповнення існуючих, дуже недостатніх, досліджень в галузі кримськотатарської діалектології, фіксацією запозиченої лексики у зв’язку із втратою діалектів і говорів, розширення кола проблем, що вирішуються в цій галузі мовознавства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота представляє один із напрямків наукових досліджень кафедри кримськотатарського мовознавства, науково-дослідної лабораторії факультету кримсько-татарської та східної філології Таврійського національного університету за темою “Дослідження основних проблем фразеології, морфології, синтаксису і стилістики кримськотатарської мови”.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи – виявити закономірності запозичення лексики грецького та італійського походження.
Завдання дослідження – уточнення тематичної віднесеності запозичених слів, способів їх фонетичної, морфологічної та лексико-семантичної трансформації.
Об’єктом дослідження є запозичена кримськотатарською мовою іншомовна лексика.
Предмет дослідження – грецькі та італійські запозичення, які ввійшли у кримськотатарську мову до XIX століття.
Методи дослідження. У дослідженні використовувались порівняльно-зіставний і порівняльно-історичний методи, здійснювався тісний зв’язок з історичними, діалектологічними, ареально-географічними та етнологічними дослідженнями. Порівняльно-зіставний метод використовувався при висвітленні запозичення в сучасній кримськотатарській мові, у регіонально близькій українській та в споріднених караїмській, турецькій і урумській мовах. Порівняльно-історичний метод дослідження було використано для структуризації виділених запозичень, розподілу їх на історично визначені групи, що розбиті за часом і типом запозичення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ГРЕЦЬКІ ТА ІТАЛІЙСЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок