Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ВУЗЛІВ ОБЛІКУ СИРОЇ НАФТИ

МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ВУЗЛІВ ОБЛІКУ СИРОЇ НАФТИ

Назва:
МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ВУЗЛІВ ОБЛІКУ СИРОЇ НАФТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,21 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний науковий центр
“Інститут метрології”
Кепещук Тарас Васильович
УДК 389.6:681.121
МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА
ОПТИМІЗАЦІЯ ВУЗЛІВ ОБЛІКУ СИРОЇ НАФТИ
05.11.15 – Метрологія та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут метрології” Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарту України)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Большаков Володимир Борисович,
директор Наукового центру “Витратометрія та механічні вимірювання”
ННЦ “Інститут метрології”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, лауреат державної премії СРСР
Копил Віталій Кирилович,
провідний науковий співробітник
ННЦ “Інститут метрології”
кандидат технічних наук, професор
Чеховський Степан Андрійович,
завідувач кафедри “Інформаційно-вимірювальної техніки” Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу
Провідна установа: Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти та науки України, м. Київ
Захист відбудеться „23” травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .827.01 у Національному науковому центрі “Інститут метрології” (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут метрології” (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42).
Автореферат розісланий „_10_”_квітня_ 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Дем’янков І.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах перебудови економіки України, зростання вартості енергоносіїв, їх дефіциту, питання підвищення точності обліку енергоресурсів і їх якості в цілому, а нафти та водонафтових потоків (сирої нафти), в першу чергу, підняті Урядом України на державний рівень. Важливість вирішення цих питань визначається цілим рядом постанов Кабінету Міністрів України, і, зокрема, № 1679 від 16.12.2004 р. “Про внесення змін до Порядку державного обліку родовищ, запасів і проявів корисних копалин”.
Для визначення кількості і показників якості сирої нафти на об'єктах збору та попередньої підготовки нафти використовуються вузли обліку сирої нафти (ВОСН) і побудовані на їх основі інформаційно-вимірювальні системи (ІВС).
ВОСН є всюди, але за кордоном і, зокрема, в Росії, вони, як правило, розраховані на великі витрати нафти. В Україні ж, з однієї сторони таких витрат немає, з другої, - нафта деяких родовищ володіє аномальними властивостями (висока в'язкість, високий газовміст, наявність агресивних домішок, можливим вмістом пластової води від 0% до 100% та ін.), і в зв’язку з цим будувати такі ВОСН, які є за кордоном, тут недоцільно, їх варто створювати з врахуванням таких особливостей, як характеристики вимірювального продукту, вимог та умов вимірювань та цілої низки інших факторів. Тому виникає необхідність в проведенні наукових досліджень, направлених на розробку концепції побудови (критерії, алгоритми та принципи) оптимальних ВОСН, методологічних підходів до їх метрологічного забезпечення (МЗ), і, як наслідок, створення таких ВОСН, які забезпечать потрібну точність вимірювань існуючих в Україні нафтових потоків, виконання необхідних функцій при мінімальних економічних затратах. При розробці цих ВОСН необхідно керуватися наступними основними критеріями: виконувані функції, технічні та метрологічні характеристики (МХ), вартість.
Варто відмітити, що на аукових досліджень, направлених на _________________________________________________________________________________сьогоднішній день в Україні державні стандарти, які б регламентували облік сирої нафти, відсутні. Що стосується товарної нафти, то діє ГОСТ 26976, проте він розроблений досить давно і не враховує реалій сьогодення, сучасних тенденцій в даній галузі і потребує актуалізації та вдосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ВУЗЛІВ ОБЛІКУ СИРОЇ НАФТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок