Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-РЕКОНСТРУКЦІОНІСТСЬКИЙ ПІДХІД У ПРАКТИКАХ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ ФАХІВЦЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ

СОЦІАЛЬНО-РЕКОНСТРУКЦІОНІСТСЬКИЙ ПІДХІД У ПРАКТИКАХ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ ФАХІВЦЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-РЕКОНСТРУКЦІОНІСТСЬКИЙ ПІДХІД У ПРАКТИКАХ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ ФАХІВЦЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,12 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Мачуліна Ірина Іванівна
УДК 316.74:378.011.3(477)(043.5)
СОЦІАЛЬНО-РЕКОНСТРУКЦІОНІСТСЬКИЙ ПІДХІД У ПРАКТИКАХ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ ФАХІВЦЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ
22.00.04 – спеціальні і галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
 
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському гуманітарному університеті “Народна українська академія” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Подольська Єлізавета Ананіївна
Харківський гуманітарний університет “Народна
українська академія”, професор кафедри соціології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Подшивалкіна Валентина Іванівна
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова,
завідуюча кафедри загальної і соціальної психології
кандидат соціологічних наук, доцент
Дікова-Фаворська Олена Михайлівна
ректор Житомирського економіко-гуманітарного
інституту Університету “Україна”,
доцент кафедри соціальної роботи
Захист відбудеться “12” березня 2008р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.06 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “11” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапшина В. Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сучасне суспільство все в більшій мірі набуває рис “суспільства знань”, адже воно розвивається на основі процесів виробництва, розподілу та використання наукових знань, що дозволяють конструювати нову соціальну реальність, її економічні та ментальні структури, новий спосіб життя людини. В цьому контексті актуалізуються питання щодо зміни соціокультурного статусу, функцій та нових завдань інституту вищої освіти, який виступає одним з головних виробників і розповсюджувачів наукових знань.
Глобальні тенденції розвитку інформаційної цивілізації, так само як і загальнонаціональні потреби українського суспільства, пов’язані з його модернізацією та поступовою інтеграцією в єдину світову спільноту, пред’являють нові, незрівнянно більш високі вимоги до випускників вищих навчальних закладів, які все в більшій мірі виступають активними і свідомими суб’єктами суспільної перетворюючої практики. Відповідно, зростають і вимоги до якості освіти, адже сучасний спеціаліст повинен не тільки володіти професійними знаннями та формалізованими навичками, технологічними прийомами в тій або іншій сфері докладання своєї праці, але й бути здатним нестандартно, творчо, інноваційно мислити, якісно удосконалювати виробничі, організаційні, управлінські та інші процеси і види трудової діяльності, реконструювати їх за новими принципами, що відповідають вимогам часу.
Причина уваги до творчого потенціалу вищої освіти міститься, з одного боку, у посиленні ролі освіти в суспільстві, яке постійно трансформується під впливом глобалізації, постмодернізаційних зрушень та ринкових умов, з іншого, – у невідповідності сучасного стану освіти індивідуальним і суспільним потребам. Саме освіта фокусує суперечливий і складний характер сучасної епохи, синтезуючи проблеми матеріального та духовного, суспільного та індивідуального, цивілізаційного та культурного, національного та загальнолюдського. В умовах нестійкого, невизначеного, переповненого непрогнозованими ризиками світу сучасний спеціаліст з вищою освітою повинен на основі фундаментальних знань уміти ефективно діяти у нестандартних ситуаціях, коли потрібно діяти максимально відповідально, перебудовуючи певні соціальні об’єкти на нових засадах, реконструювати реальність, не зашкоджуючи і не створюючи нових ризиків.
З метою успішного виконання цих завдань сучасним вищим навчальним закладам доцільно провести критичний аудит своїх навчальних практик, чітко визначити принципові конструктивні недоліки, на основі чого привести свою діяльність у відповідність до нових потреб суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-РЕКОНСТРУКЦІОНІСТСЬКИЙ ПІДХІД У ПРАКТИКАХ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ ФАХІВЦЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок