Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Медико-генетичне консультування в системі генетичного моніторингу населення

Медико-генетичне консультування в системі генетичного моніторингу населення

Назва:
Медико-генетичне консультування в системі генетичного моніторингу населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,36 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ ІМ. О.М. МАРЗЕЄВА
АМН УКРАЇНИ
ГАЛАГАН ВІРА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 575.17:616-007
Медико-генетичне консультування в системі генетичного моніторингу населення
03.00.15 – генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України та Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України.
Наукові консультанти:
доктор медичних наук, професор Бужієвська Тамара Іванівна
доктор медичних наук, професор Тимченко Ольга Іванівна,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України, завідувач лабораторії генетичного моніторингу.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Германов Володимир Тимофійович, Луганський державний медичний університет, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології і генетики;
доктор медичних наук, професор Степанова Євгенія Іванівна, Науковий центр радіаційної медицини АМН України, завідувач відділу радіаційної педіатрії вродженої та спадкової патології;
доктор медичних наук, професор Сорокман Таміла Василівна, Буковинська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри факультетської педіатрії та медичної генетики.
Провідна установа
Інститут спадкової патології, відділ епідеміології вродженої та спадкової патології АМН України, м. Львів.
Захист відбудеться “30” червня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.02 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ-94, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: м. Київ, вул. Попудренка, 50.
Автореферат розісланий “25” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Омельченко Е.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За даними МОЗ України вроджена патологія серед новонароджених посідає чільні місця в структурі причин захворюваності, смертності дітей першого року життя та інвалідності дітей старшого віку, а найбільш поширеним видом медико-генетичної допомоги для сім‘ї залишається медико-генетичне консультування, яке забезпечує доступну, своєчасну, кваліфіковану діагностику цих хвороб і можливість їх лікування та профілактики в поколіннях (Бочков Н.П., 2000). Відомо також, що в Україні на ефективність відтворення населення впливають репродуктивні втрати серед бажаних вагітностей та непліддя в шлюбі, в т.ч. генетичної етіології (Сердюк А.М., Тимченко О.І., 1997). Тобто, сімейні пари з розладами репродукції в анамнезі потребують поглибленого медико-генетичного консультування. Таким чином, медико-генетичне консультування продовжує залишатися одним з пріоритетних завдань служби охорони здоров’я у вирішенні основних питань репродуктивного здоров‘я.
Необхідно відмітити, що зміни параметрів факторів середовища, що оточує людину, набули в останні роки глобального характеру. Багато з них є потенційною загрозою виникнення негативних генетичних наслідків – модифікаційних та мутаційних змін, які, в свою чергу, збільшують генетичний вантаж популяції. Забезпечення відтворення населення в умовах антропогенного тиску навколишнього середовища залишається однією з першочергових проблем (ВОЗ, 1997, 2002). Важливість медико-генетичного консультування вагітних в умовах зміненого довкілля підвищується, межі його застосування розширюються і потребують вдосконалення.
Для контролю за динамікою мутаційного процесу в популяціях людини особливого значення набуває генетичний моніторинг – систематичне спостереження за станом генофонду, кінцевою метою якого є зменшення частоти генетичних розладів, пов’язаних з мутагенною і тератогенною дією чинників середовища, а основною структурною одиницею – реєстр патології.
Таким чином, вирішення завдань діагностики, лікування та профілактики вродженої і спадкової патології, визначення її частоти і структури, в т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: Медико-генетичне консультування в системі генетичного моніторингу населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок