Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СТРУКТУР ЯРЕМНИХ ВЕНОЗНИХ КУТІВ У РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СТРУКТУР ЯРЕМНИХ ВЕНОЗНИХ КУТІВ У РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

Назва:
РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СТРУКТУР ЯРЕМНИХ ВЕНОЗНИХ КУТІВ У РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МИХАЙЛОВСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 611.145.1/.2.013
РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СТРУКТУР
ЯРЕМНИХ ВЕНОЗНИХ КУТІВ У РАННЬОМУ ПЕРІОДІ
ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Ахтемійчук Юрій Танасович, Буковинська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри топографічної анатомії та оперативної хірургії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бурих Михайло Прокопович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри топографічної анатомії та оперативної хірургії;
доктор медичних наук, професор Вовк Юрій Миколайович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри топографічної анатомії та оперативної хірургії.
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра нормальної анатомії.
Захист відбудеться “ 26 ” червня 2003 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Хар--ків-ському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр-т Правди, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр-т Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 20 ” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент Терещенко А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потреба у вивченні анатомії яремного венозного кута визначається його вузловим положенням у гемо- та лімфодинаміці, а також його використанням у практичній медицині при пункційній катетеризаціі верхньої порожнистої та підключичних вен, електрокардіостимуляції, пластиці вен, дренуванні грудної протоки, регіонарному штучному кровообігу тощо (Ю.И.Бородин, М.Р.Сапин, 1995; А.Ю.Любнин, А.В.Мошкин 1997). Аналіз структури дитячої смертності засвідчує, що однією з головних причин її у новонароджених є гнійно-запальні захворювання, а третє місце за локалізацією даної патології належить шиї (С.П.Галич и др., 2002; Л.М.Карпенко и др., 2002). Водночас активне впровадження антенатальної профілактики захворювань потребує сучасних методів дослідження і розробки нових оперативних прийомів у новонароджених та дітей раннього віку (Л.Л.Колесников и др., 2002; В.И.Чиссов и др., 2002; J.A.Deprest et al., 1997). Але в дослідженнях, присвячених цьому важливому питанню, немає одностайної думки щодо аналізу динаміки вікових особливостей локалізації, якісних параметрів і топографо-анатомічних особливостей яремного венозного кута. Тому особливого значення набуває комплекс ембріотопографічних досліджень, що включає з’ясування критичних періодів розвитку та вивчення особливостей просторових взаємовідношень органів і структур шиї (В.Н.Круцяк и др., 1994; Г.Я.Костюк та ін., 1995).
Вивченню анатомії яремних та підключичних вен людини присвячено низку наукових праць, проте більшість даних одержана дослідниками на матеріалі від трупів людей зрілого віку (Ю.Н.Вовк и др., 1994), а питання будови яремних вен з аналізом процесу редукції первинної венозної сітки на ранніх етапах розвитку організму, незважаючи на його важливість (Е.И.Золина, 1995; А.Э.Виткус, 1996), майже не досліджені.
У вітчизняній та світовій літературі відсутні дослідження яремних венозних кутів у поєднанні з розвитком лімфатичної системи в пренатальному періоді онтогенезу людини. І хоча численні автори (В.М.Петренко, П.В.Пугач, 2002; J.Kosova et al., 1993) переконані, що лімфатичні протоки формуються в тісних анатомо-топографічних взаємовідношеннях з проксимальними відділами передніх кардинальних вен, одностайної думки щодо залежності розвитку лімфатичної системи від венозної та характеру з’єднання їх в ділянці яремного венозного кута немає.
Водночас детальне вивчення топографо-анатомічних особли-востей лімфовенозного сполучення в поєднанні з морфогенезом яремних венозних кутів на ранніх етапах онтогенезу людини, особливості взаємовідношень венозних судин шиї з суміжними структурами можуть служити алгоритмом для розробки нових оперативних доступів і прийомів у новонароджених та дітей раннього віку (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СТРУКТУР ЯРЕМНИХ ВЕНОЗНИХ КУТІВ У РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок