Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження) / сторінка 3

Назва:
СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Тварин умертвляли шляхом цирвікальної дислокації. Тварину перегортали на спину й розтинали хвіст хірургічним лезом з внутрішнього боку в напрямку від основи хвоста до кінчика на 3—4 см. Боки розтину затискували медичними затискачами й хвостову артерію відповідної довжини вирізали мікрохірургічними ножицями. Препарат переносили відразу до препарувальної ванночки об'ємом 5 мл з розчином Кребса (мМ): NaCl 122; KCl 4,7; KH2PO4 1,2; CaCl2 2,5; MgCl2 1,2; Глюкоза 11,5; HEPES 11,6; рН=7,35. Мікрохірургічними ножицями хвостову артерію очищали від оточуючої сполучної та жирової тканини й розрізали поперек на сегменти довжиною 2—3 мм. Під бінокулярним мікроскопом із збільшенням у 28 разів сегменти хвостової артерії вивертали просвітом судини назовні, використовуючи пару мікрощипців та надтонкі голки. Кільця вивертали назовні для того, щоб піддавати УФ-опроміненню гладку внутрішню поверхню. У внутрішній отвір сегменту хвостової артерії вводили голку 0,5 мм в діаметрі й проводили перпендикулярними до поздовжньої вісі сегменту рухами вздовж поверхні фільтрувального паперу “Watmann” для видалення ендотелію. Одержанні таким чином сегменти переносили до бюксу об'ємом 5 мл і залишали на одну годину.
Досліди виконували в камері об?ємом 500 мкл, установленій на предметний стіл флуоресцентного мікроскопу ЛЮМАМ-И2 (С.-Петербург, Росія). Сегменти переносили у ванночку з проточним промиванням розчином Кребса зі швидкістю 2 мл/хвилину й розміщували на гачки із нержавіючої сталі, один з яких зафіксований нерухомо, інший з'єднаний з датчиком скорочень типу AE 801 (SensoNor A/S, Horten, Норвегія), уводячи їх у внутрішній отвір сегменту. Скоротливу активність та ?[Ca2+]i кілець хвостової артерії щура реєстрували, використовуючи електронну інтеграцію активного натягу та флуоресцентного сигналу від фотоелектричного множника стосовно часу. Усі операції проводили за кімнатної температури.
Вміст [Са2+]і вимірювали з використанням флуоресцентного кальцієвого індикатора Fura-2, використовуючи ацетоксиметильний етер Fura-2, здатний до проникнення крізь клітинну мембрану (Fura-2 AM) (Grynkiewicz G. et al. 1985). Кільця хвостової артерії щура завантажували, використовуючи розчин для завантаження: Fura-2AM 10 мкМ; DMSO 2,5% (по об'єму); Pluronic F-127 0,5% (по масі); БСА 5% (по масі); розчин Кребса 95% (по об'єму); HEPES 11,6; рН=7,35; протягом 2 годин за кімнатної температури. Після завантаження кілець судин камеру піддавали перфузії вищезгаданим розчином Кребса протягом щонайменше 30 хвилин перед тим, як проводити дослідження.
Результи вимірювань ?[Ca2+]i представлені як співвідношення флуресцентних сигналів (F) при 340 та 380 нм, R = F340nm/F380nm. Абсолютні значення вмісту [Ca2+]i залежать від константи дисоціації Fura-2 (Grynkiewicz G. et al. 1985), його розповсюдження всередині клітини, зв?язування та компартменталізації (Blatter L. A. et al. 1990). Таким чином, метою наших досліджень було спостереження DF сигналу, що кількісно відображає D[Ca2+]i, а й отже вважається придатним для досліджень процесів Са2+-сигналізації всередині клітин (Baylor S. M. et al. 2000).
РЕЗУЛЬТАТИ ТА ОБГОВОРЕННЯ
Результати наших досліджень показали, що NO здатний знижувати скоротливу активність ГМ хвостової артерії щура, тобто викликати розслаблення, не лише за рахунок зниження вмісту [Са2+]і, що відбувається лише короткочасно, а й за рахунок зміни Са2+-чутливості регуляторних та/або скоротливих білків ГМ (Рис. 1.). Загальне зниження вмісту [Са2+]і відповідає більшому зниженню скоротливої активності, що також свідчить про зміну Са2+-чутливості, тобто безпосередній вплив NO на регуляторні та/або скоротливі білки.
Рис. 1. Оригінальний запис впливу NO (10-8 М) на скоротливу активність та вміст [Са2+]і ГМ хвостової артерії щура за умов попередньої активації розчином Кребса з високим вмістом К+ (70 мМ)
Відомо, що основною мішенню NO в ГМ є розчинна форма гуанілатциклази (рГЦ). Активація рГЦ приводить до синтезу й накопиченню цГМФ в клітинах ГМ. Саме дії цГМФ зобов'язаний розслаблюючий ефект NO.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок