Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження) / сторінка 4

Назва:
СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Активація клітинних цГМФ-залежних протеїнкіназ приводить у кінцевому рахунку до зниження рівня [Са2+]і і розслаблення. У наших дослідженнях ми блокували синтез і накопичення цГМФ рГЦ за допомогою конкурентного інгібітора LY83583.
Результати досліджень показали, що за умов інгібування активності рГЦ з допомогою LY83583 NO втратив свою здатність знижувати скоротливу активність ГМ так ефективно, як за контрольних умов. Натомість рівень [Са2+]і знижувався набагато більше, ніж скоротлива активність. За умов попередньої активації ГМ розчином Кребса з додаванням фенілефрину (ФЕ), саме тоді, коли К+-канали не є заблокованими, NO на 100% знижував вміст [Са2+]і, тоді як скоротлива активність знижувалась від 10 до 50% (Рис. 2.). За умов К+-активації ГМ максимальне скорочення становило 30%, тоді як зміни [Са2+]і були в кілька разів більшими. Це свідчить про те, що NO лишається здатним за цГМФ-незалежних умов розслабляти ГМ, хоча це розслаблення є пригніченим. Натомість рівень [Са2+]і зазнає набагато відчутніших змін.
Рис. 2. Оригінальний запис впливу NO (10-8 М) на скоротливу активність та вміст [Са2+]і ГМ хвостової артерії щура за умов попередньої активації ФЕ (10-7 М) на фоні інгібування рГЦ з допомогою LY83583 (10-5 М)
Виходячи з фізико-хімічних властивостей NO можна передбачити його легку реакцію з SH-групами білків і низькомолекулярних тіолів. Ми застосовували дитіотреїтол (ДТТ) для того, щоби запобігти реакції NO з тіолами й, відповідно, утворенню нітрозотіолів, що є також судиноактивними сполуками. Крім того, нітрозилювання внутрішньоклітинних білків може приводити до зміни їх функції в ГМ, а звідси до впливу на цикл скорочення-розслаблення ГМ.
Реакції ГМ хвостової артерії щура на NO зазнали ще більшого пригнічення порівняно з умовами лише інгібування рГЦ з допомогою LY83583. Одночасне застосування блокатору рГЦ — LY83583 та ДТТ показало, що NO за тих самих концентрацій не впливав на скоротливу активність і лише незначно впливав на вміст [Са2+]і (Рис. 3.). Результати показали, що за умов скорочення ГМ за умов скорочення ФЕ NO за максимальних концентрацій викликав 100% зниження вмісту [Са2+]і, що свідчить про те, що активація К+-каналів безпосередньо NO відбувається не через SH-групу каналу, а йншим чином, і що саме активацією К+-каналів, а звідси гіперполяризацією плазматичної мембрани можна пояснити таке зниження порівяно з умовами К+-активації ГМ. Застосування ДТТ дало змогу показати важливість наявних вільних відновлених SH-груп в ГМ для дії NO.
Рис. 3. Оригінальний запис впливу NO (10-8 М) на скоротливу активність та вміст [Са2+]і ГМ хвостової артерії щура за умов попередньої активації розчином Кребса з високим вмістом К+ (70 мМ) на фоні інгібування рГЦ з допомогою LY83583 (10-5 М) та дії відновлюючого SH-групи агента — ДТТ (10-3 М)
НГ за контрольних умов проявив себе як сполука, що здатна мінімально змінюючи [Са2+]і викликати у кілька разів більші зміни скоротливої активності в діапазоні концентрацій 10-7—10-4 М за умов скорочення деполяризацією мембрани ГМ, за яких К+-канали є заблокованими. Результати показали, що НГ являє собою єдину речовину, для котрої за умов К+-активації ГМ хвостової артерії щура характерно, що із збільшенням концентрації НГ, скоротлива активність зменшується набагато більше, ніж зменшується рівень [Са2+]і, тобто відбувається дисоціація між зміною вмісту [Са2+]і та скоротливою активністю (Рис. 4.). За скорочення ГМ ФЕ такої дисоціації не спостерігається. Результати свідчать про сильну залежність дії НГ від типу активації [Са2+]і.
Рис. 4. Діаграма концентрація-ефект впливу НГ на скоротливу активність та вміст [Са2+]і ГМ хвостової артерії щура, активованої розчином Кребса з високим вмістом К+ (70 мМ)
Наявність реакції на НГ за умов інгібування рГЦ з допомогою LY83583 виявилась досить несподіваною, оскільки більшість літературних джерел стверджують про відсутність такого впливу. За одночасного застосування ДТТ як SH-відновлюючого агента вдалось повністю інгібувати вплив НГ на скоротливу активність ГМ хвостової артерії щура, що підтверджує дані стосовно необхідності у вільних тіолових групах для біотрансформації НГ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок