Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

Загрузка...

СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження) / сторінка 5

Назва:
СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Результати досліджень показали, що НПН також здатен змінювати Са2+-чутливість ГМ (Рис. 5.). Для НПН, на відміну від НГ, якому властиве паралельне зменшення як рівню [Са2+]і, так і сили скорочення, короткочасна зміна вмісту [Са2+]і супроводжується тривалим зниженням скоротливої активності, у той час як рівень [Са2+]і залишається на вихідному рівні, що є свідченням на користь зниження Са2+-чутливості ГМ.
Як і у випадку з NO, НПН за умов інгібування LY83583 не виявляв жодних ознак зміни Са2+-чутливості. Зміни вмісту [Са2+]і повністю корилюють зі змінами скоротливої активності ГМ. НПН є прямим донором NO, тому його вплив в дечому походить на вплив NO. Одержані результати доводять, що як і у випадку з NO, зміни в Са2+-чутливості ГМ залежать від цГМФ.
Рис. 5. Оригінальний запис впливу НПН (10-5 М) на скоротливу активність та вміст [Са2+]і ГМ хвостової артерії щура за умов попередньої активації розчином Кребса з високим вмістом К+ (70 мМ)
Рис. 6. Діаграма концентрація-ефект впливу НПН на скоротливу активність та вміст [Са2+]і ГМ хвостової артерії щура, активованої розчином Кребса з високим вмістом К+ (70 мМ), на фоні інгібування рГЦ з допомогою LY83583 (10-5 М) та дії відновлюючого SH-групи агента — ДТТ (10-3 М) (1 - скоротлива активність; 2 - вміст [Ca2+]i)
За умов застосування LY83583 та ДТТ реакції НПН є також пригніченими й залежать цілком від концентрації НПН. Щоправда на відміну від NO, НПН викликає зниження скоротливої активності, що цілком обумовлене зниженням вмісту [Са2+]і (Рис. 6.).
Це можна пояснити ще й непрямою дієї НПН на ГМ, що відповідає існуючим у літературі даним щодо біотрансформації НПН в мікросомній фракції ГМ. Як і у випадку з NO, вплив НПН на ГМ за умов активації ФЕ є більш виразним, ніж за умов К+-скорочення, що пояснюється тими самими причинами.
Нами було показано, що за своєю фармакологічною ефективністю (здатністю розслабляти ГМ хвостової артерії щура) досліджувані речовини розташовані в наступному порядку від найбільшефективної речовини до найменшефективної NO ® НПН ® НГ, де за кожного типу попередньої активації ГМ значення ЕК50 кожної попередньої речовини перебільшує значення ЕК50 наступної майже на два порядки (Рис. 7).
Динаміка змін скоротливої активності та вміст [Са2+]і, профіль кривих концентрація-ефект, кількісні значення вимірюваних показників, а також значення ЕК50 істотно залежать від умов попередньої активації ГМ хвостової артерії щура, де для всіх досліджуваних речовин відбувається закономірний зсув кривих концентрація-ефект праворуч за умов попередньої активації ГМ з допомогою ФЕ.
Рис. 7. Порівняльна гістограма значень ЕК50 для досліджуваних сполук за різних умов попередньої активації ГМ. 1 — NO+К+; 2 — NO+ФЕ; 3 — НПН+К+; 4 — НПН+ФЕ; 5 — НГ+К+; 6 — НГ+ФЕ.
Одержані дані дозволяють припустити існування розбіжностей, що можуть мати місце в практичному застосуванні, тобто в кліниці, коли за однієї дози різні пацієнти або один і той же пацієнт залежно від фізіологічного стану виявляють різні реакції на препарат. Дослідження молекулярних механізмів, що лежать в основі дії лікарських засобів, дозволять модулювати дію цих засобів з урахуванням особливостей фенотипу та/або фізіологічного стану пацієнта, підвищувати їх біодоступність і ефективність.
Таким чином, доведено існування альтернативних шляхів регуляції циклу-скорочення-розслаблення ГМ хвостової артерії щура за дії NO, зокрема зміна Са2+-чутливості. Сам факт її зниження є підставою для пошуку речовин, що селективно б знижували Са2+-чутливість регуляторних та/або скоротливих білків, таким чином модулюючи реакційну здатність ГМ до змін в оточуючому середовищі. Показано, що зміна Са2+-чутливості ГМ опосередковується цГМФ, незважаючи на те, що ефект NO та його прямого донору НПН має місце не лише за відсутності цГМФ, а й вільних SH-груп в клітинах ГМ. Застосування методу одночасної реєстрації скоротливої активності та визначення вмісту [Са2+]і в ГМ дозволить проводити скринінг лікарських засобів, що можуть бути потенційними модуляторами Са2+-чутливості регуляторних та/або скоротливих білків ГМ, а також сприяти подальшому дослідженню альтернативних механізмів регуляції судинного тонусу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок