Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

Загрузка...

СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження) / сторінка 7

Назва:
СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Soloviev A., Legenky V., Zelensky S., Stefanov O., and P. Hellstrand. Nitric oxide induces vascular relaxation via a cGMP-independent mechanism related to decrease in myophilament calcium sensitivity // Abstract at 8th International Symposium on Mechanisms of Vasodilation, May 31 - June 3, 2001, Boston, USA. P. 23. (Внесок здобувача — 70%)
9. Легенький В. В., Зеленский С. Н., Стефанов А. В., Соловйов А. И. Влияние оксида азота на сократительную активность и содержание внутриклеточного кальция гладких мышц хвостовой артерии крысы // Научная конференция, посвящённая проблемам оксида азота. - Минск. - Беларусь. - 2001. - С. 30-33. (Внесок здобувача — 70%)
АНОТАЦІЇ
Легенький В. В. Скоротлива активність гладеньких м'язів артерій та вміст внутрішньоклітинного Са2+ за дії оксиду азоту та його донорів. — Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 04.03.05 — фармакологія. — Інститут фармакології та токсикології АМН України, Київ, 2001.
Дисертація присвячена дослідженню змін скоротливої активності та вмісту внутрішньоклітинного Са2+ гладеньких м'язів хвостової артерії щура за дії оксиду азоту та його фармакологічних донорів — нітрогліцерину (НГ) та нітропрусиду (НПН).
У результаті проведених досліджень було доведено, що NO викликає розслаблення гладеньких м'язів (ГМ) хвостової артерії щура не лише за рахунок зниження внутрішньоклітинної концентрації Са2+, а також за рахунок зменшення Са2+-чутливості регуляторних та/або скоротливих білків. НГ виявився єдиною речовиною, для котрої із збільшенням її концентрації скоротлива активність зменшується набагато більше, ніж зменшується рівень [Са2+]і, тобто відбувається дисоціація між зміною вмісту [Са2+]і та скоротливою активністю.
Було показано, що дія будь-якої з досліджуваних речовин — НГ, НПН та NO, істотно залежить від способу преактивації ГМ, де для всіх досліджуваних речовин відбувається закономірний зсув кривих концентрація-ефект праворуч за умов преактивації ГМ з допомогою фенілефрину.
Для всіх досліджуваних речовин встановлена здатність розслабляти ГМ хвостової артерії щура та знижати вміст [Са2+]і через альтернативний цГМФ-незалежний шлях. Дані свідчать, що Са2+-чутливість регуляторних та/або скоротливих білків ГМ хвостової артерії щура за дії NO є цГМФ-залежною. Було виявлено, що вплив НГ на ГМ хвостової артерії щура може бути цГМФ-незалежним, але є тіолзалежним.
Також було встановлено, що NO та НПН властивий як цГМФ-незалежний, так і тіолнезалежний вплив на ГМ хвостової артерії щура.
Ключові слова: гладенькі м'язи артерій, скоротлива активність, внутрішньоклітинний Са2+, оксид азоту, нітрогліцерин, нітропрусид натрію, Са2+-чутливість.
Легенький В. В. Сократительная активность гладких мышщ артерий и содежание внутриклеточного Са2+ при действии оксида азота и его доноров. — Рукопись.
Диссертация на соискание учёной степени кандидата биологических наук по специальности 04.03.05 — фармакология. — Институт фармакологии и токсикологии АМН Украины, Киев, 2001.
Диссертация посвящена исследованиям изменений сократительной активности и содержания внутриклеточного Са2+ гладких мышц хвостовой артерии крысы при действии оксида азота и его фармакологических доноров — нитроглицерина (НГ) и нитропруссида натрия (НПН).
В результате проведённых исследований было доказано, что NO вызывает расслабление гладких мышц (ГМ) хвостовой артерии крысы не только за счёт снижения внутриклеточной концентрации Са2+, а также за счёт уменьшения Са2+-чувстительности регуляторных и/или сократительных белков. Общее снижение содержания [Са2+]і соответствует большему снижению сократительной активности, что также свидетельствует об изменении Са2+-чувстительности, то есть о прямом влиянии NO на регуляторные и/или сократительные белки.
Результаты исследований показали, что в условиях ингибирования активности расстворимой гуанилатциклазы (рГЦ) с помощью LY83583 NO теряет свою эффективность снижения сократительной активности ГМ по сравнению с контролем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок