Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

Загрузка...

СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

Назва:
СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
Легенький В'ячеслав Володимирович
УДК 615.015; 546.17; 576.32
СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ
(Експериментальне дослідження)
14.03.05 — Фармакологія
А В Т О Р ЕФ Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ — 2001 рік
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Відділі експериментальної терапії Інституту фармакології та токсикології АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук
Соловйов Анатолій Іванович
Інститут фармакології та токсикології АМН України
головний науковий співробітник Відділу експериментальної терапії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Парамонова Галина Іванівна
Інститут геронтології АМН України
провідний науковий співробітник лабораторії фізіології
доктор біологічних наук, академік АМН України
Головенко Микола Якович
Фізико-хімічний інститут ім. О. В. Богатського НАН України
завідувач лабораторії фізико-хімічної фармакології
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця
Захист відбудеться 23 жовтня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 в Інституті фармакології та токсикології АМН України (03057, Київ, вул. Ежена Потьє 14)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України (03057, Київ, вул. Ежена Потьє 14)
Автореферат розісланий 20 вересня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01
к. б. н. Данова І. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У наш час біля шістдесяти відсотків людей, що гинуть від хвороб, страждають на хвороби серцево-судинної системи, більшість з яких викликана підвищенням кров'яного тиску в периферійній кровоносній системі або ішемією органів та тканин, що обумовлює перспективність цієї галузі досліджень для фармакології.
Історія застосування судинорозширюючих лікарських засобів налічує вже не одне десятиріччя, проте, усвідомлення внутрішньоклітинних процесів, що покладені в основу їх дії, і досі не досягнуто.
Існує чимало наукових робіт, присвячених дії судинорозширюючих лікарських засобів, зокрема засобів — донорів NO, який являється власним судинорозширюючим фактором судин кровоносної системи та синтезується ендотеліальними клітинами судин. Проте, в більшості з цих робіт закцентовано увагу на зовнішніх проявах дії оксиду азоту, в той час як процеси в середині клітини залишені осторонь, що обумовлюється, в першу чергу, наявністю певних методичних труднощів.
Дослідження останніх років у галузі молекулярної фізіології гладеньких м'язів (ГМ) кровоносних судин та фармакології кровообігу свідчать також про можливість існування альтернативних шляхів регуляції тонусу кровоносних судин. Саме вивчення цих альтернативних шляхів надасть можливість створити новий клас лікарських препаратів модуляторів Са2+-чутливості, що дозволить вирішити багато проблем сучасної терапії захворювань серцево-судинної системи.
Зв'язок роботи з іншими науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з планом основних напрямків наукових досліджень Відділу експериментальної терапії Інституту фармакології та токсикології АМН України (державна реєстрація №0197U004797), де автором особисто виконана своя частина експериментальної роботи та опублікувані результати досліджень.
Мета дослідження полягала в дослідженні шляхів впливу NO та його фармакологічних донорів — нітрогліцерину та нітропрусиду натрію на скоротливу активність та вміст внутрішньоклітинного кальцію гладеньких м'язів хвостової артерії щура.
Для досягнення поставленої мети були визначені основні завдання дисертаційної роботи:
1. Вивчити динаміку одночасної зміни скоротливої активності та вмісту внутрішньоклітинного Ca2+ ([Са2+]i) ГМ хвостової артерії щура за дії NO та його фармакологічних донорів — нітрогліцерину (НГ) та нітропрусиду натрію (НПН).
2. Дослідити вплив NO та його донорів на різні ланки Са2+-сигналізації скоротливої активності залежно від типу попередньої активації ГМ хвостової артерії щура.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: СКОРОТЛИВА АКТИВНІСТЬ ГЛАДЕНЬКИХ М'ЯЗІВ АРТЕРІЙ ТА ВМІСТ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННОГО Са2+ ЗА ДІЇ ОКСИДУ АЗОТУ ТА ЙОГО ДОНОРІВ (Експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок