Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання управлінських рішень з підвищення ефективності бурякоцукрового комплексу України

Моделювання управлінських рішень з підвищення ефективності бурякоцукрового комплексу України

Назва:
Моделювання управлінських рішень з підвищення ефективності бурякоцукрового комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Голованенко Микола Васильович
УДК 519.8:65.012.123
Моделювання управлінських рішень
з підвищення ефективності
бурякоцукрового комплексу України
08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2004


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Клименюк Микола Миколайович.
Академія муніципального управління (м. Київ), завідувач кафедри менеджменту
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Кадієвський Володимир Андрійович,
Державна академія статистики, обліку, аудиту
завідувач кафедри економічної кібернетики
кандидат економічних наук, професор
Наконечний Степан Ількович,
Київський національний економічний університет
завідувач кафедри економіко-математичних методів
Провідна установа:
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України,
відділ соціально-економічних систем та інформаційних технологій, м. Київ
Захист відбудеться “ 13 ” травня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .006.01 Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 13 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Д.Шарапов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх років в середньому по економіці України спостерігається певна стабілізація і навіть позитивні тенденції. На цьому фоні виділяються окремі економічні суб’єкти, які виявилися неспроможними подолати негативну тенденцію й залишаються в стані кризи. Одним з них є бурякоцукровий комплекс України.
Бурякоцукровий комплекс (БЦК) України активно вивчався науковцями, серед яких можна виділити таких дослідників, як Багатеренко О.С., Борщевський П.П., Заєць О.С., Імас Є.В., Кадієвський В.А., Лиськов В.В., Роїк М.В., Слюсар В.Д. та ін. На основі синтезу результатів наукових досліджень, вивчення досвіду регулювання ринку цукру в провідних країнах-виробниках бурякового цукру та врахування побажань практиків (представлених, зокрема, через асоціацію “Укрцукор”) створена законодавча база регулювання виробництва та реалізації цукру в Україні.
Проте перешкодою для ефективної реалізації державної регуляторної політики по відношенню до суб’єктів комплексу є низка питань, вирішення яких потребує розробки адекватних сучасним умовам економіко-математичних моделей. Серед них можна виділити задачу оптимізації системи зв’язків між підприємствами комплексу та формування мережі оптової торгівлі цукром; проблему оптимального розподілу квот внутрішнього та зовнішнього ринку; задачу оцінки ефекту операційного важелю (обгрунтування доцільності дозавантаження цукрових заводів переробкою тростинного цукру-сирцю); задачу оптимізації інвестиційних процесів в комплексі. Застосування апарату економіко-математичного моделювання для вирішення цих задач дозволить підвищити ефективність управління бурякоцукровим комплексом України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка в межах наукового дослідження кафедри за держбюджетною темою: "Теорія та практика соціально-економічного розвитку України в умовах ринкових перетворень" підрозділ "Дослідження механізму структурних зрушень в економіці України" (шифр 01БФ 040-01). Особисто автором розроблено систему класифікації задач, які виникають при оцінці ефективності, та систему показників, що можуть бути застосовані для цього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Моделювання управлінських рішень з підвищення ефективності бурякоцукрового комплексу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок