Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ І ПРОЦЕСІВ НА ОСНОВІ ЗМІЩЕНИХ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ І ПРОЦЕСІВ НА ОСНОВІ ЗМІЩЕНИХ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ І ПРОЦЕСІВ НА ОСНОВІ ЗМІЩЕНИХ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України
ФРОЛОВА Олена Геннадіївна
УДК 621.3.01:517.97
МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ І ПРОЦЕСІВ НА ОСНОВІ ЗМІЩЕНИХ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділенні гібридних моделюючих та керуючих систем в енергетиці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України.
Науковий керівник доктор технічних наук, старший науковий співробітник
БАРАНОВ Володимир Леонідович,
провідний науковий співробітник Відділення гібридних моделюючих
та керуючих систем в енергетиці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
САУХ Сергій Євгенович,
провідний науковий співробітник Інституту проблем моделювання в
енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України
доктор технічних наук, професор
ВОРОНІН Альберт Миколайович,
провідний науковий співробітник Інституту космічних досліджень
НАН України та Національного космічного агентства України
Провідна установа Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, відділ Інтелектуальних систем математичного моделювання складних об'єктів і процесів, м. Київ
Захист відбудеться “ 23 ” жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01 Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою:
03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою:
03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15
Автореферат розісланий “ 16 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Семагіна Е.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потреба у розв'язку задач моделювання та оптимізації динамічних об'єктів і процесів виникає у багатьох областях науки та техніки. Такі задачі мають місце при керуванні різноманітними видами транспорту, аерокосмічними та аеродинамічними об'єктами, сільськогосподарськими машинно-тракторними агрегатами (МТА) у системах “точного землеробства”, під час керування швидкоплинними фізичними процесами тощо. Моделювання та оптимізація керування рухом динамічних об'єктів і процесів розглядалися у працях Понтрягіна Л.С., Бєллмана Р., Сейджа Е.П., Кротова В.Ф., Красовського А.А., Шушляпіна Є.А. та інших. До задач оптимального керування динамічними об'єктами і процесами ставиться вимога моделювання та оптимізації у реальному часі, а також у прискореному часі з метою запобігання зіткнень рухомих об'єктів. При цьому потреба моделювання у реальному часі вступає в протиріччя із складністю розв'язку задач оптимального керування. Відомі методи, які застосовуються для моделювання оптимального керування, такі, як варіаційні методи, принцип максимуму Понтрягіна та динамічне програмування, не завжди задовольняють вимогам реалізації процесів керування в реальному та прискореному часі, особливо якщо виникає потреба чисельного моделювання. Так, варіаційні методи призводять до чисельного інтегрування рівнянь Ейлера-Лагранжа, принцип максимуму вимагає розв'язання двоточкової граничної задачі, а динамічне програмування перетворює задачу оптимального керування у задачу чисельного інтегрування рівняння Бєллмана в часткових похідних. Такі задачі є досить складними у обчислювальному відношенні і вимагають потужних бортових ЕОМ для керування рухом динамічного об'єкту, що є економічно невигідним при широкому застосуванні, особливо якщо розглядувана задача багатокритеріальна. Таким чином, являється актуальною проблема розробки методів, які дозволяють моделювати процеси оптимального керування в реальному та прискореному часі.
Серед таких методів відомий операційний метод диференціальних перетворень (або основних диференціальних перетворень), що був започаткований у працях академіка Пухова Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ І ПРОЦЕСІВ НА ОСНОВІ ЗМІЩЕНИХ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок